• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wydobyć wydarzenia z kalendarza Google?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2019 w HTML i CSS przez vtn Początkujący (360 p.)

Witam,

chciałbym użyć na swojej stronie wydarzeń z kalendarza Google. Wiem o tym, że kalendarz Google daje możliwość wygenerowania prostego kalendarza na stronie, lecz niezbyt da się zmienić jego wygląd. Zmiana wyglądu była tematem mojego poprzedniego pytania i tam jeden z użytkowników poradził mi użyć API kalendarza Google, lecz nie wiem jak to zrobić. Jeżeli ktoś pomógłby mi z tym byłbym bardzo wdzięczny. smiley

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 12 maja 2019 przez vtn
 
Najlepsza

poradził mi użyć API kalendarza Google

i bardzo dobrze poradził bo po to właśnie jest API :) Napisz konkretniej z czym masz problem, z jaką metodą z API itp. bo w zasadzie nie napisałeś w ogóle o co chodzi :)

komentarz 11 maja 2019 przez vtn Początkujący (360 p.)

Chciałbym, aby że tak powiem dane z kalendarza Google były przesyłane do mojej strony i żebym mógł tymi danymi uzupełniać swój kalendarz (którego jeszcze nie napisałem, ale to raczej nie będzie problemem). Po tej poradzie w innym pytaniu zacząłem Googlować to API i zacząłem robić to: https://developers.google.com/calendar/quickstart/js (jeżeli to o to chodzi bo szczerze pierwszy raz używam API i nie mam o tym zielonego pojęcia) i zatrzymałem się na kroku 3. nie wiem jak "ugryźć" tego Pythona bo z nim też nie miałem do czynienia (jestem młody i jestem samoukiem, a więc moja wiedza jest dosyć ograniczona frown).

komentarz 11 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
python przecież tu jest tylko do odpaleniaserwerka, mozesz to zrobic w czym chcesz, a masz tam link do pelnej docs api javascript. nie pracowalem z tym api nigdy ale z doswiadczenia wiem, ze google ma w miarę dobre dokumentacje swoich api więc po prostu poświęć czas i je poczytaj dokladnie.
komentarz 12 maja 2019 przez vtn Początkujący (360 p.)
Zrobiłem metodą Google Apps Script i działa, dostałem informacje o wydarzeniach. Teraz tylko, jak zrobić coś takiego, że za każdym załadowaniem się mojej strony wysyłane jest zapytanie o informacje o wydarzeniach i żebym mógł tych informacji potem użyć na stronie? Można to zrobić metodą Google Apps Script, czy może muszę użyć PHP?
komentarz 12 maja 2019 przez vtn Początkujący (360 p.)

Chodzi mi o takie coś jak na tej stronie: https://feed.mikle.com/gcal/ . A dokładniej o tą część gdzie podaje się ID kalendarza a po prawo wyświetlają się wydarzenia tego kalendarza (opis, data rozpoczęcia, zakończenia, tytuł - tyle potrzebuje i tyle pobiera ta strona z kalendarza). Taki efekt chce osiągnąć, tylko że nie będzie się wpisywało ID kalendarza bo to ma pobierać informacje zawsze z mojego kalendarza, a więc ID będzie zawsze to samo.

komentarz 13 maja 2019 przez vtn Początkujący (360 p.)

Tomek Sochacki pomysły?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 384 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2019 w HTML i CSS przez vtn Początkujący (360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2023 w JavaScript przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 831 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w JavaScript przez frederrer Użytkownik (740 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...