• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do nauki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez blue91 Nowicjusz (120 p.)

Hej. Interesuję się hackingiem, pentestami. Uczę się programowania webowego, głównie front, ale też jakieś elementy backendu, piszę trochę w pythonie, w tym roku wybieram się na studia, gdzie będę celował w specjalność cyber sec(web app sec oraz network sec mnie interesują). Próbowałem kiedyś z ciekawości zainstalować w VM kali linuxa i strasznie laguje. Trochę szukałem w sieci rozwiązania problemu, ogólnie ciężko coś wywnioskować, ale pewnie chodzi o słaby sprzęt. 

peerlyst - how to use kali linux

Ktoś może ma styczność z cyber sec i mógłby określić czy faktycznie to co jest opisane odnośnie rekomendacji sprzętu jest ok? Za czym się rozglądać, by to nie było jakoś strasznie drogie? Dam radę dorwać coś do 3k pln?

2 odpowiedzi

–1 głos
odpowiedź 11 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Moim zdaniem do pentestów i ogólnie programowania najlepiej mieć sprzęt, który spełnia minimalne wymagania (bardziej się wtedy dba o optymalizacje). Co do laptopa byłbyś w stanie zmieścić się w kwocie nawet 500zł (+/- 100zł).

Co do systemu to nie polecam Kali Linux'a, ponieważ nawet na dobrym sprzęcie (i5-3320M, 16GB RAM'u) chodzi strasznie słabo, nawet jak jest zainstalowany na dysku. Jeżeli dopiero zaczynasz to polecam Parrot OS, a później przejść na Arch Linux'a i zainstalować tylko najpotrzebniejsze programy. Wtedy wystarczy ci laptop, który ma 2GB RAM'u.
1
komentarz 11 maja 2019 przez blue91 Nowicjusz (120 p.)
Wiem, że Parrot lata mi dobrze, też instalowałem, ale nie skupiałem się na nim jakoś specjalnie.

Dobra, sprawdzę wobec tego różnice i podobieństwa między kalim i parrotem, sprawdzę jak to jest udokumentowane i tak dalej.

Dobrego dnia życzę
–1 głos
odpowiedź 11 maja 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Próbowałem kiedyś z ciekawości zainstalować w VM kali linuxa i strasznie laguje.

To wina VM, niestety trudno oczekiwać że jakikolwiek linux będzie tam chodził sensownie aby go używać, ależeby coś przetestować wystarcza.

Jak chcesz używać linuxa to zrób dual boot, zainstaluj go na dysku i powinien śmigać.

 Dam radę dorwać coś do 3k pln?

Co do tego jaki laptop - moim zdaniem każdy w cenie ok 3k się nada. Skup się na dwóch rzeczach - po pierwsze aby był wygodny na studia (matowy ekran, podświetlana klawiatura, koniecznie dysk SSD pod system, jakieś sensowne podzespoły - tematów typu najlepszy laptop do... oraz recenzji laptopów jest cała masa). Po drugie spróbuj upewnić się że linux będzie śmigał na danym modelu (sam się wrąbałem w Acera, który jest świetny, ale ma kartę graficzną od Nvidii z którą mi linuxy nie chcą współpracować, a instalacja sterowników to koszmar).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 17 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Grzegorz Pustułka Początkujący (470 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 700 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Rnibsu Początkujący (290 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...