• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co z danymi w algorytmach na kartce?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2019 w Egzaminy zawodowe przez Bazi Użytkownik (680 p.)
Na wstępie zaznaczę, że nie było kategorii Matura, a nie można zostawić pustego więc dałem egzaminy.
Mam pytanie odnośnie pierwszej części matur z informatyki (tej na kartce). Otóż często pojawiają się zadania gdzie mamy napisać algorytm w wybranym języku programowania (w moim przypadku c++) i mamy podane dane oraz wyniki. I teraz jak zaczynam pisać kod od include <iostream> i mam przykładowo coś takiego napisane w zadaniu:
Dane:
n – liczba całkowita dodatnia
X[1..n] – tablica liczb całkowitych
Y[1..n] – tablica liczb całkowitych dodatnich
Para (X[i], Y[i]) to współrzędne jednego szczytu, i = 1, 2, …, n.
Żadne dwa szczyty nie leżą w jednej linii z obserwatorem.
Wynik:
x, y – współrzędne skrajnie lewego szczytu spośród tych opisanych w tablicach X i Y.

I mam wyznaczyć najmniejszą wartość x[i] / y[i]. Tylko jak będę definiował te zmienne jako
int  n, X[n], Y[n] to potem dzieląc wyraz X[i] przez Y[i] tam nic nie ma bo nie przypisałem tam żadnych wartości. W poleceniu nie jest nic napisane odnośnie tych danych. Tak więc moje pytanie czy dzieląc właśnie te puste wartości będzie to dobrze? Czy trzeba tam przypisywać wartości? Ale jeśli tak to jak? ma to wprowadzać użytkownik czyli dać tam np: cin>>n; i w pętli dopóki i<n dać cin>>x[i]>>y[i]? Czy może przypisywać tam losowe wartości za pomocą rand.  Jak jest zadanie gdzie jest tylko jedna dana to wtedy idzie bez problemu wpisać cin>>n ale jeśli to jest jak tutaj gdzie tych zmiennych jest trochę więcej i trzeba robić pętle żeby wpisywać te wierzchołki to tracimy dosyć sporo miejsca na kartce plus czas a tu chyba chodzi o to żeby sprawdzić czy ktoś wie jak napisać algorytm który wyznaczy tę najmniejszą wartość. Sam już nie wiem :/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Wydaje mi się, że to działa jak ze SPOJ'em, ale mogę się mylić.
komentarz 10 maja 2019 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
Czyli wprowadzać cinem te zmienne?
1
komentarz 10 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
No tak. Obstawiam, że uruchomią twój kod i wprowadzą dane zależnie od zadania. Ewentualnie zrobi to program, ale na tej samej zasadzie co użytkownik.
komentarz 10 maja 2019 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
ok, dzięki za info :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 712 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,740 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Inne języki przez Melchior Obywatel (1,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,099 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...