• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zainstalować najnowszy terminal od Microsoftu - Windows 7

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
297 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Witam, obejrzałem coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=8gw0rXPMMPE

I teraz chciałbym zainstalować nowy terminal na Windows 7, jednak mam problem. Nie wiem za bardzo jak to zrobić.

Próbowałem wpisać w konsole

wt install https://github.com/microsoft/terminal

jednak nie działa, znalazłem cos takiego https://github.com/microsoft/Terminal/issues/489 , jednak również nie działa. Czy ktoś wie jak to zainstalować?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 maja 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Wydaje mi się że to ma działać pod Windows 10, na Windows 7 może to nie być przewidziane ze względu za spore zmiany w systemie które idą za wprowadzeniem tego terminala, no ale generalnie sprawdź, czy spełniasz warunki:

  • You must be running Windows 1903 (build >= 10.0.18362.0) or above in order to run Windows Terminal
  • You must have the 1903 SDK (build 10.0.18362.0) installed
  • You will need at least VS 2017 installed
  • You will need to install both the following packages in VS ("Workloads" tab in Visual Studio Installer) :
    • "Desktop Development with C++"
    • "Universal Windows Platform Development"
    • If you're running VS2019, you'll also need to install the "v141 Toolset" and "Visual C++ ATL for x86 and x64"
  • You will also need to enable Developer Mode in the Settings app to enable installing the Terminal app for running locally.

Ja osobiście wszędzie gdzie o tym czytałem, widziałem napis Windows 10. 

komentarz 10 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
No, win 10 ma inną budowę mieć, ze względu na integrację z linuxem, dlatego taki terminal robią...
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
To jest tylko film promocyjny, to ma być wprowadzone do nowego Windows 10. Testy podobno od lata. Ma być integracja z powłoką Linux pełny kernel itp. ( bo sama powłoka np. ubuntu już jest ale działa to jak działa )
komentarz 10 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
teraz można już pobrać źródła i samodzielnie skompilować, ale może to jeszcze nie działać jak trzeba... ale przynajmniej M$ wychodzi do programistów z narzędziem którego potrzebują...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w C i C++ przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,186 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,133 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...