• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Droga zawodowa 20 letniego chłopaka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
257 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
Witam.

Mam 20 lat, dopiero pisałem maturę, której wyniki oceniam na takie sobie.

Chciałbym pracować jako programista, aktualnie znam dobrze:

CSS / HTML / JavaScript (jquery) / PHP

w mysql tez sobie radzę

Praktyki mam w tym jakies 3-4 lata, od tamtego czasu zbudowalem sporo mniejszych i wiekszych serwisow wiec jakies portfolio mam.

W wakacje planuję naukę vue/node.js.

Co mi polecacie?

Udać się już wkrótce w poszukwaniu pracy bez żadnego w sumie papierka?

Udać się na szkolenia z danej dziedziny programowania? Jakiej?

Iść na studia zaoczne? - i jesli tutaj to jakas fajna uczelnie z nieduzymi wymaganiami i niedobijajacym czesnym

 

Pozdrawiam
komentarz 7 maja 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Skąd jesteś?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pokaż może z 3-4 linki do swoich apek i do repo, zobaczym bo moze moglbys już spokojnie iść gdzieś na juniora...
+1 głos
odpowiedź 7 maja 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)

aktualnie znam dobrze: CSS / HTML / JavaScript (jquery) / PHP 

Może tak być ^_^ ale zazwyczaj w boju się okazuje że "jednak nie tak dobrze jak myślałem" ;) - wiesz mi, piszę z doświadczenia. 

Udać się na szkolenia z danej dziedziny programowania? Jakiej?

Odradzałbym, jeśli już coś kumasz i masz już za sobą jakieś projekty, to spokojnie własnymi siłami możesz się uczyć. Jest masa tutoriali w seci! :) 

Iść na studia zaoczne? 

Ja miałem tak że inżynierkę zrobiłem dziennie, magisterkę zaocznie. Kilka dobrych lat po studiach już jestem, i gdybym mógł cofnąć czas to i inżynierkę zrobił bym zaocznie. Pod warunkiem że będziesz mieć pracę.

Moja rada - szukaj pracy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy czasem do jakich banałów potrzebni są ludzie :) po prostu dodatkowa para rąk zawsze się przyda! :) a Ty złapiesz doświadczenie :) 

komentarz 7 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Może tak być ^_^ ale zazwyczaj w boju się okazuje że "jednak nie tak dobrze jak myślałem" ;) - wiesz mi, piszę z doświadczenia. 

potwierdzam... niedawno rozmawiałem z chłopakiem, który twierdził, że uczył się angulara i zrobił kilka większych jak to okreslił apek, poprosiłem go o zrobienie prostego zadanka, skonsumowanie dwóch endpointów GET i POST z serwisem angular... i okazało się, że w ogóle nie wiedział o co mi chodzi a o rxjs to nie słyszał... czyli wniosek? Nie zrobił żadnej nawet średniej wielkości apki ino ściemnia prosto w twarz :) i niestety tak jest często, także nie ma co patrzeć na te "dziesiątki" na jedno miejsce... to tak samo jaby ktoś pisał, że zna JS a nie potrafił odpowiedzieć nic na proste pytanie "opisz coś ogólnie co wiesz o obiekcie XHR"... serio... dzisiaj nawet najprostsza apka "wizytówka firmy" ma formularz nierzadko obsługiwany właśnie ajaxem...

komentarz 7 maja 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
Miałem gościa na rozmowie, niby senior javy a serio nie ogarniał takich podstaw... ludziom na początku zdaje się że są nie wiadomo jakimi kozakami, a życie weryfikuje szybko. Ja po 8 latach w zawodzie, certyfikatach oracla, dużych firmach, wielu technologiach powiedział bym że umiem tak o, i jeszcze dłuuuuga droga żeby powiedzieć że znam dobrze :D
0 głosów
odpowiedź 7 maja 2019 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Śmiało możesz wysyłać CV na juniora. Od pewnego czasu jest niesamowite branie na JavaScriptowców.

Pochodzisz na rozmowy, zobaczysz czego musisz się douczyć, a może nawet zaczniesz pracę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 522 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 2,982 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vinis Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...