• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

czy usunąłem recovery?

0 głosów
67 wizyt
pytanie zadane 7 maja w Systemy operacyjne, programy przez I_Love_Program Nowicjusz (180 p.)
Witam, podczas próby reinstalacji win10 użyłem komend w konsoli a mianowicie wybrałem dysk użyłem komendy clear i zamieniłem na gpt. Męczyłem się z tym 2 tyg aż w końcu pomógł mi z tym ktoś i moje pytanie to czy nie usunąłem przez przypadek recovery

Laptop lenovo legion y520

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 maja przez afqedart Gaduła (4,660 p.)
Hej. W konsoli nie wybierasz dysku tylko partycję dysku. Wszystko zależy jaki wybrałeś. Jednak nie sądzę abyś usunął recorvery. Są jakieś konkretne objawy że masz podstawy tak przypuszczać?
komentarz 8 maja przez I_Love_Program Nowicjusz (180 p.)
Tak, ponieważ, gdy próbowałem uruchomić recovery to nie działało.

A jest jakiś bezpieczny sposób bez konsoli :D jak sprawdzić czy jest recovery i czy jest sprawne.

A wybrałem partycję z systemem
komentarz 8 maja przez afqedart Gaduła (4,660 p.)
Partycja system i recovery to 2 różne partycje. Najprościej sprawdzić to poprzez próbę zainstalowania nowego systemu za pomocą pendrive czy płyty. Tam wyświetlą CI się wszystkie partycje łącznie z recovery. Generalnie to po co Ci ta partycja? Pracuje na serwisie od lat i jeszcze ani razu mi się nie przydała ;D Tym bardziej, że teraz masz przecież oryginalny klucz systemu w komputerze. Więc możesz pobrać kopie systemu z neta i kliknąć przycisk "Aktywuj" i tyle, gdybyś miał jakaś awarię.
komentarz 8 maja przez I_Love_Program Nowicjusz (180 p.)
czyli nawet jak coś zniszczyłem/uszkodziłem to nie ma za bardzo czym się przejmować?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 220 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 71 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 88 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Karol Szy Nowicjusz (160 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

67,129 zapytań

114,075 odpowiedzi

241,793 komentarzy

47,030 pasjonatów

Przeglądających: 221
Pasjonatów: 14 Gości: 207

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...