• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VBA - Word dodawanie tekstu i załączników

0 głosów
24 wizyt
pytanie zadane 6 maja w Visual Basic przez Aliagon Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 6 maja przez Patrycjerz

Hej

Mam problem w pracy, bo mam za zadanie zrobić dokument Word z zapewne Makrem. Jestem laikiem i na VBA się nie znam. Nie wiem, czy to się da .... :-(

Dokument to umowy dla klientów.

Pierwsze makro, polegałoby na tym, że zmienia się komparycja umowy. To znaczy: wybór z listy rozwijanej wśród kilku pozycji, np. 3 (Sp. z o.o., SA, Sp. J) zmieniałby dalszą część tekstu. Tekst mógłby być pobierany z innego pliku Word / Excel lub Notatnika.

Drugie makro wstawiałoby wypełnioną tabelę na 3 warianty usługi. Tabela składałaby się z:

3 kolumny ( 2 pierwsze to: "LP" oraz raz "Opis sprzątania" cieniowanie 5% i 3-cia kolumna to "Wariant: + lista rozwijana" bez cieniowania)

Kolumna LP to numery wierszy: 1, 2, 3, 4, 5, ... Liczba wierszy zależy od wariantu usługi

Kolumna "Opis sprzątania" zawiera kolejno: Podłogi, Okna, Drzwi, Rolety, Kafelki, Toaleta, Korytarz, Biuro, itp.

Kolumna "Wariant: + lista rozwijana" w liście miałaby 3 opcje: "Podstawowe", Ogólne", "Kompleksowe". Po wyborze odpowiedniego wariantu, np. Podstawowe pojawia się wypełnionych niżej 5 wierszy, "Ogólne" - 8 wierszy, "Kompleksowe" - 12 wierszy.

Trzecie Makro polega na tym, że do umowy składającej się z 2 części (2 oddzielnych sekcji) po zaznaczeniu  pola wyboru pomiędzy sekcje dodawałby się jeszcze jeden 1 załącznik lub 2 załączniki, co spowodowałoby, że umowa miałaby nie 2 a już 3 lub 4 oddzielne sekcje.

Czy to powyższe się da?

Pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 168 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w Visual Basic przez krzysztooof94 Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 63 wizyt
pytanie zadane 16 lipca w Algorytmy przez lacina Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

66,453 zapytań

113,211 odpowiedzi

239,683 komentarzy

46,704 pasjonatów

Przeglądających: 297
Pasjonatów: 10 Gości: 287

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...