• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić, aby strona była responsywna

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,874 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w HTML i CSS przez Webmaster123 Początkujący (440 p.)
Dzień dobry jak w temacie. Jak zrobić, żeby strona była responsywna
3
komentarz 5 maja 2019 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
Myślę że warto zacząć chociaż od skopiowania tytułu i wklejenia go do wyszukiwarki.
1
komentarz 5 maja 2019 przez kalczur Gaduła (4,320 p.)
Sprawdź bibliotekę bootstrap

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
uwzględnić różne ekrany w css... za mało danych aby coś konkretniej powiedzieć
komentarz 5 maja 2019 przez Webmaster123 Początkujący (440 p.)
Kiedyś jak byłem na kursie tworzenia stron Pan nam pokazał, że po wpisaniu jednej komendy da się zrobić, aby strona była responsywna
1
komentarz 5 maja 2019 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

@Webmaster123, może chodzi Ci o coś takiego:

 <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0"> 

umieszczone w nagłówku head dopasowuje/skaluje wymiary strony do urządzenia, ale umówmy się, to strony od razu responsywnej nie czyni.

https://developer.mozilla.org/pl/docs/Programowanie_WWW/Responsive_Web_design

komentarz 5 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ło Panie, to co to był za kurs :) heh, to daj no mi gościa... na cholerę ja się męczę w te ceesesy i ux designerzy kombinują makiety na różne ekrany itp... też chcę poznać tę magiczną komendę :)
0 głosów
odpowiedź 7 maja 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)

Polecam bulmę.

https://bulma.io/documentation/columns/basics/

Chyba naprostszy grid dla responsywnych stron jak dla mnie.

Jeśli umiesz po angielsku to bez problemu powienieneś ogarnąć.

Można użyć tylko sam grid (wystarczy zupełnie dla responsywnej strony), nie trzeba wszystkiego.

W skrócie, taki kod: 

<div class="columns">
  <div class="column">
    
  </div>
  <div class="column">
    
  </div>
  <div class="column">
    
  </div>
  <div class="column">
    
  </div>
</div>

Div z klasą columns i w środku divy z klasą column - tych drugich jak widać jest 4.

A więc będą się wyświetlać jeden obok drugiego, każdy jedną czwartą długości będzie zajmował.

Poniżej pewnej rozdzielczości będą się wyświetlać jeden pod drugim.

Ot cała filozofia.

Żeby ustawić dokładniejszą długość każdego diva z klasą column lub zmienić poniżej jakiej rozdzielczości ma spadać jedno pod drugie wystarczy przeczytać co jest na stronie, podałem link.
Poza tym jeżeli chcesz np. stworzyć obraz w tle na całą długość strony zawsze, wystarczy, że wpiszesz width 100% w

css, jak chcesz wysokość żeby się dostosowywała to height: auto.

No i oczywiście jeszcze media queries.

@media only screen and (max-width: 600px) {
  body {
    background-color: lightblue;
  }
}

W podanym kodzie css przykładowym tylko do rozdzielczości ekranu 600px tło będzie lightblue, powyżej 600px szerokość ekranu tło będzie według ustawień, jeśli nie ustawiono to będzie białe,

W ten sposób można 'ręcznie' dostosować wygląd strony w zależności od rozdzielczości.

Popularne tak zwane breakpointy to na przykład:

576px - poniżej dla telefonów mniejszych, powyżej dla większych, 768px dla tabletów, 992px dla mniejszych monitorów i większych tabletów, 1200px dla reszty.

Gdybyś chciał mogę ci wysłać sam grid bulmy, bo z ich strony ciężko ogarnąć bo mają w sassie i trzeba kompilować.

A ja mam już gotowy css.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,794 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w PHP przez TheBan Obywatel (1,400 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 359 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...