• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kupno komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)
https://allegro.pl/oferta/do-gier-intel-i7-gtx1660-6gb-16gb-ssd-win10-7927855252

Czy ta aukcja wygląda podejrzanie?

Zależy mi na kupnie kompa z legalnym systemem, popatrzcie także na inne aukcje tego użytkownika

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Nie wygląda podejrzanie, ale odradzam ten komputer. Procesor 6 generacji do tyłu i pamięć DDR3, mocno obniżą osiągi, mimo karty graficznej gtx1660
komentarz 5 maja 2019 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
Widzę, że się znasz. Mógłbyś więc popatrzeć na inne oferty tego użytkownika i doradzić mi coś? Chcę tak kompa do 2000 kupić z gotowym systemem ale zeby tez w grach dawal rade.
komentarz 5 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
1. Nie widzę tam niczego co by się nadawało sensownie do gier

2. W takim budżecie, sprzęt do gier cięzko znaleźć dobry (same graf karty kosztują teraz nawet 800 zł, a nie mówimy o jakichś super modelach typu RTXy)

3. Radziłbym raczej udać się z taką prośbą do sklepu/serwisu komputerowego, wyłożyć swoje oczekiwania i posłuchać co mogą Ci zaoferować
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Nie jestem na bieżąco z sytuacją rynkową, ale mnie rzuciło się w oczy:

  • brak informacji o płycie głównej (jest tylko wzmianka o złączach)
  • brak USB 3.0 (to może słabo świadczyć o użytej płycie głównej)
  • dysk SSD o pojemności 60GB przy Windows 10 to słaba opcja (ciekawe na jakim złączu?) - a to chyba nawet nie jest 500GB HDD + 60GB SDD, tylko hybryda
  • o ile się orientuję, to standardem jest już RAM w DDR4, a tutaj jest DDR3 i nie wiadomo ani z jakim taktowaniem ani jakiej firmy

Za tą cenę IMO da się złożyć coś lepszego.

komentarz 5 maja 2019 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
To mogłbyś polecić coś innego? Chcę tylko by był gotowy system windows i dobra wydajność.
komentarz 5 maja 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Nie doradzę Ci konkretnego zestawu ani podzespołów, bo nie jestem na bieżąco. Proponuję wspomóc się Google - wpisz np. "zestaw komputerowy do gier 2000 zł" i popatrz w artykuły - często różne portale jak np. PCLab, Benchmark, Videotesty, czy PurePC publikują zestawienie jakichś gotowych zestawów do różnych celów w określonych przedziałach cenowych. Możesz sobie kilka takich zestawień przejrzeć i albo zdecydować się na konkretny, albo na ich podstawie skompletować coś swojego. Warto też przeglądać komentarze, bo ktoś w nich może zwrócić uwagę że dany podzespół można zastąpić lepszym. Na YouTube jest sporo takich poradników (redakcje recenzujące także mają swoje kanały i robią testy). Poświęć na taki research np. tydzień i na pewno dokonasz bardziej świadomego zakupu niż podlinkowany zestaw na Allegro z niektórymi częściami tzw. noname.

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2019 przez Tuxiarz Nowicjusz (190 p.)
Jakoś specjalnie nie wygląda na podejrzaną chociaż mam dosyć sceptyczne podejście do kupowania gotowców na allegro. Może staraj się złożyć kompa samemu?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Hycuk Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dark. Nowicjusz (120 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...