• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dzienne odpalenie skryptu PHP na hostingu bez CRONa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2019 w PHP przez tirith Mądrala (5,940 p.)
Witam

Mam problem z codziennym odpaleniem skryptu PHP. Niedawno przeniosłem się na hostinghouse.pl z home.pl. Na home używałem crona. Na nowym hostingu nie ma crona a potrzebuje aby mój skrypt odpalał się raz dziennie. Skrypt jest prosty. Pobiera adres e mail i wysyła wiadomość. Skrypt jak najbardziej działa. Próbowałem użyć serwisów typu easy cron, ale zadanie się nie wykonuje a powodem jest TimeOut.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?
komentarz 5 maja 2019 przez newman Gaduła (3,440 p.)
Masz dostęp do Shella? Możesz pisać swoje skrypty?
komentarz 5 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@tirith,

taka mała rada na przyszłość... zanim zmienisz hosting to zapoznaj się dokładnie z jego prametrami :) szczerze to jeszcze nie spotkałem się z brakiem możliwościk odpalania cron... jakiś ruski ten hosting chyba masz... zastanów się czy nie lepiej wziąć na h88 czty mydevil, za parę zł masz naprawdę porządne narzędzia, bardzo dobry support i dość dużą swobodę w konfiguracji (czasami poprzez support ale to nie jest problemem).

komentarz 5 maja 2019 przez tirith Mądrala (5,940 p.)

@newman, Nie

komentarz 5 maja 2019 przez tirith Mądrala (5,940 p.)

@Tomek Sochacki, Masz racje ale teraz musze to rozwiązać tutaj. Szczerze mówiąc to wiedziałem że tam nie ma crona ale byłem przekonany że da się to obejść, nadal mam takie przekonanie choć moge się mylić.

1
komentarz 5 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Masz racje ale teraz musze to rozwiązać tutaj

zastanów się dobrze... z tego co piszesz to nie masz też dostępu do shell, a przyznam, że jeszcze nie spotkałem się z tak dupowatym hostingiem aby nie mieć takich podstaw... Rozważ, czy faktycznie warto brnąć w to beznadziejne rozwiązanie, bo za chwilę możesz napotkać kolejne problemy... czy nie lepiej już teraz przesiąść się na coś lepszego? Hostingi dzisiaj nie kosztują fortunę i moim zdaniem nie warto męczyć się z czymś, co już na starcie sprawia problemy... a po za tym to tego typu problemy powinien rozwiązać support hostingu... jeśli nie potrafią to dla mnie to jasny sygnał, żeby sobie darować...

Gdybyś na supporcie np. mydevila czy linuxpl miał problem z cronem czy shell to myślę, że w ciągu max godziny dostałyś odpowiedź co i jak... nawet zdarzało mi się, że miałem jakieś mniejsze lub większe awarie w porach nocnych i też pomagają...

serio, daruj sobie ten hosting co wybrałeś.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2019 przez tirith Mądrala (5,940 p.)
Support zaproponował że mogą ustawić dla mnie jedno zadanie. Szału nie ma ale zawsze coś :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2018 w PHP przez ddoh Początkujący (310 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 695 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w PHP przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2022 w PHP przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...