• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
237 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2019 w HTML i CSS przez Jjjin Użytkownik (850 p.)
Witajcie to znowu ja, gdy ostatnio poprosiłem o ocenę strony internetowej i propozycje na jej nowy wygląd błędy pokazało mi wiele osób. Dlatego oddaje w wasze ręce stronę z poprawkami jej adres to https://mrmietek.pl. Przez dwa dni dodałem:

- responsywność (nie jest ona idealna bo nie obsługuje bardzo dużych rozdzielczości np 4K)

- navbara ze scrollbarem ułatwiające poruszanie się po stronie

- poprawiłem jej szybkość wczytywania (teraz wczytuje się 2,5 MB zamiast 12,5 MB)

- zastąpiłem tagi center

- zmieniłem wygląd strony i dodałem więcej animacji

- usunąłem zabezpieczenia

itd. Proszę o ocenę strony i wskazanie nowych wad :D
komentarz 4 maja 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)
Jeszcze parę uwag:

1. Może spróbuj osiągnąć responsywność przy użyciu bootstrapa - będzie lepiej wyglądało(tutaj po zmniejszaniu wielkości widać tą niedoskonałość), kod bardziej schludny. Masz nawet kurs na kanale pana Zelenta.

2. Usuń to menu - jest zbyt wielkie. Zamiast tego dodaj wyszukiwarkę - tak jak kolega wyżej mówił.
komentarz 4 maja 2019 przez Jjjin Użytkownik (850 p.)
Postaram się dodać tą szukajkę, ale nad bootstrapem się zastanowie, ponieważ gdy próbowałem go zaimplementować to po prostu nie działał niektóre funkcje działały ale te najważniejsze jak zmiana rozmiaru divów to nie :(

Tak w sumie to teraz zauważyłem, że IE w najnowszej wersji dławi się java scriptem i JQuery
komentarz 4 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Tak w sumie to teraz zauważyłem, że IE w najnowszej wersji dławi się java scriptem i JQuery

że co proszę :) ? co rozumiesz przez dławi się :) Całe apki stoją na JS i bez problemu działają na IE 11 i wszystkich nowszych przeglądarkach :)

komentarz 4 maja 2019 przez Jjjin Użytkownik (850 p.)
I na tym polega zagwostka, bo na mojej stronie na wszystkich przeglądarkach działa (nie sprawdzałem safari) a na IE nie chce przynajmniej js działa, bo zdjęcia są w formacie .webp
komentarz 4 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ale jak nie działa Ci JS to co konkretnie :)? Być może odpalasz jakąś funkcjonalność nie obsługiwaną przez starą wersję IE, może brakuje jakiegos polyfilla, co Ci wyświetla konsola? To jest pierwszy kierunek jaki sprawdza każdy developer.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a gdzie jest jedna z najwazniejszych rzeczy w atlasach, czyli szukajka? Choćby najprostszy który wyświetli mi np.  znalezione grzybki, z jakąś opcją np. szukania po nazwie, po nazwie i w opisie, filtry na trujący/dobry itp. itd.?

Wg mnie bez szukajki nie ma atlasu, słownika i innej tego typu strony.
komentarz 4 maja 2019 przez Jjjin Użytkownik (850 p.)
Właśnie to jest bardzo ciekawe zagadnienie i zgadzam się z tobą w 100%, że powinna być, ale nie potrawie jej zrobić. Wszystkie szukajki przeszukują całą witrynę w poszukiwaniu adresów, a u mnie jest tylko jeden plik html gdzie wszystko jest w popupach.

Dlatego też zrobiłem ten "spis treści"

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2019 w HTML i CSS przez Jjjin Użytkownik (850 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 408 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 418 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w Nasze projekty przez mgita Nowicjusz (120 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...