• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kiedy należy przesyłać plik na serwer, w czasie dodawania przez użytkownika czy na końcu procesu dodawania elementu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2019 w JavaScript przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
Witam,

zrobiłem dodawanie przepisu w formie step by step, pierwszy krok to informacje drugi krok to zdjęcia przepisu, następny to składniki i na końcu jak przygotować. I tutaj mam dylemat kiedy przesłać plik na serwer, zrobić to gdy będę w korku drugim czyli w dodawaniu obrazku czy na końcu gdy już będę dodawał cały przepis do bazy?,

Pomyślałem że mógłbym zrobić tak:

Użytkownik przechodzi do kroku 2 wybiera obrazki które chce dodać, wysyłam na serwer do folderu images/waiting i zwracam nazwy plików i potem przy dodawaniu całego przepisu przenoszę obrazku z images/waiting do images/uploaded.

Cała ta rozkmina wychodzi z tego że mam problem z przesłaniem jednocześnie obrazków i zwykłych danych.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Nie przesyłaj niczego, póki user nie zatwierdzi, że chce coś dodać. Powód? Wyobraź sobie sytuację, user przechodzi z kroku 2 do 3 (według twojej koncepcji, wysyłają się teraz obrazki), ale nie kończy kroku 3, wyłącza stronę. W tym momencie zostajesz z ręką w nocniku, bo o ile jeśli taka sytuacja wydarzy się raz, to jest do przeżycia, ale jak będzie nagminna, to będziesz zawalał serwer zdjęciami, które będą służyły do niczego
komentarz 3 maja 2019 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
brałem to pod uwagę dlatego jest folder images/waiting i pomyślałem że po prostu będę usuwał zdjęcia na serwerze codziennie np o 24, żeby było jeszcze jakieś zabezpieczenie jak np w tym samym momencie ktoś doda obrazek to usuwałbym tylko te obrazki które były dodane np do 23:30
komentarz 3 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
a co jeśli w momencie wykonania się flushu katalogu, ktoś będzie dodawał obrazki? nie dasz rady sprawdzić tego ze 100% pewnością, bo lagi, słabsze połączenia lub inne błędy są czynnikiem uniemożliwiającym... żeby móc bezpiecznie zrobić taki flush, musiałbyś zatrzymywać działanie aplikacji, tak, żeby user nie mógł nic w tym czasie przesłać, ale z biznesowego punktu widzenia, tak się po prostu nie robi
komentarz 3 maja 2019 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
Czyli zostało tylko wyjście żeby dodawać od razu z całością, jakim sposobem w js przesłać zdjęcia razem z innymi wartościami ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 471 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2016 w PHP przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 459 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2020 w JavaScript przez maslokeeper01 Użytkownik (620 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...