• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak Scrum działa w Twoim zespole?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2019 w Offtop przez leszczyna7 Nowicjusz (120 p.)

Cześć, jeśli pracujesz w metodyce Scrum mam kilka pytań.

Prowadzę badania nt stosowania Scrum w polskich zespołach IT.
Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi :)
https://forms.gle/BpcFy642kjeZzhgx5

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,350 p.)
W 8 pytaniu "Jak zakończył się ostatni projekt, w którym brała/brał Pani/Pan udział?" brakuje odpowiedzi dalej trwa ;)
komentarz 3 maja 2019 przez leszczyna7 Nowicjusz (120 p.)
To trochę sprzeczne, czy zakończony projekt może trwać dalej?
komentarz 3 maja 2019 przez mokrowski Mędrzec (156,220 p.)

Znam firmy w których projekt zawsze kończy się sukcesem: "Wiele żeśmy się nauczyli" :)

1
komentarz 3 maja 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,350 p.)

@leszczyna7 Racja pytanie jest tak sformułowane ze odpowiedź dalej trwa była by bez sensu. Jednak moim ostatnim projektem było rozwijanie istniejącej od kilku lat platformy internetowej i gdy się zwolniłem projekt dalej trwa i jest rozwijany :) Po prostu nie wiedziałem co zaznaczyć dlatego użyłem odpowiedzi "nie wiem". Chociaż wiem :D

Co do scruma to nasuwa mi się jeden pomysł co jest robione źle. Często firmy nie wiedzą co jest "minimalną wersją". I zapominają ze scrum ma być na tyle elastyczny ze jak skończy się kasa na programistów powinni mieć coś co działa i można z tego korzystać. Często pierwsza wersja produkcyjna jest bardzo odwlekana w czasie przez co pomysł weryfikuje się na bardzo późnym etapie. Wiele osób z biznesu na pytanie co powinny być w aplikacji odpowiada wszystko a priorytety w jira wahają się miedzy dwoma wartościami (high, critical)

komentarz 4 maja 2019 przez leszczyna7 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za wyjaśnienie. Bolączką każdego są priorytety. To dobry temat, warty uwagi :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez TiguraRekrutacja Użytkownik (750 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 386 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w Algorytmy przez hubot Dyskutant (9,090 p.)

92,829 zapytań

141,771 odpowiedzi

320,814 komentarzy

62,158 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...