• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Synchronizacja projektów pomiędzy komputer - laptop

Object Storage Arubacloud
0 głosów
304 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2019 w Inne języki przez puux Początkujący (280 p.)

Cześć,

chciałbym pracować na tych samych projektach na dwóch komputerach - laptopie i domowym PC.

Szukam rozwiązania, które pozwoli mi to ogarnąć jakoś sensownie zamiast wrzucanie projektów na jakieś Dropboxy itp.

Chciałbym to robić poprzez Gita, jednak nie wiem do końca jak.

Na SO znalazłem taki temat https://stackoverflow.com/questions/4948190/git-repository-sync-between-computers-when-moving-around ale tam te kroki nie są opisane dokładnie.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 maja 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Kroki nie są opisane dokładnie, bo autor nie chciał opisywać całego gita tylko mniej więcej używane komendy. Przerób jakikolwiek tutorial gita. Być może chwilkę to zajmie, ale ta chwilka będzie procentować przez całą Twoją karierę programistyczną a tak czy siak prędzej czy później będziesz musiał gita ogarnąć.
komentarz 1 maja 2019 przez puux Początkujący (280 p.)
Ja rozumiem te komendy, wiem mniej więcej jak działa Git tylko nie wiem o co chodzi np. z

ssh user@server

Co mam tam niby wpisać?
komentarz 1 maja 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)

I have one netbook as a 24/7 server, that holds multiple git-repositories

On sam postawił sobie serwer gitowy. Polecam skorzystać w to miejsce z czegoś zewnętrznego np githuba.

+1 głos
odpowiedź 1 maja 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

Wystarczy, że pobierzesz ten programik: https://desktop.github.com i przerzucisz swoje projekty do gihubowego folderu który się utworzył. Programik jest na tyle intuicyjny, że z pewnością ogarniesz.

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Naucz się gita, na pewno się przyda. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się to nad wyrost i średnio potrzebne, to kiedyś to zaprocentuje.

Jeśli chcesz tutorial gita i githuba w wersji "for dummies", to zobacz Git and Github for poets. Super przystępny, nie tylko dla programistów laugh

Z polskich tutoriali, to zobacz sobie to, jest całkiem spoko.

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Możesz zrobić prywatne repozytorium na github'ie.

Napisz czego nie umiesz zrobić lub czego nie jesteś pewny odnośnie github'a, a postaram ci się pomóc.

Co do innych opcji to mógłbyś trzymać projekt np. na komputerze i wtedy przez ssh możesz wewnątrz Wi-Fi przesyłać sobie ten projekt pomiędzy urządzeniami.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 1,730 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez garris Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2023 w Inne języki przez JaaO Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 9 października 2022 w Inne języki przez mat19 Obywatel (1,580 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...