• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co zrobić z moją stroną...?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
451 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2019 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

Cześć... 

Od około dwóch miesięcy prowadzę stronę w internecie. Póki co można powiedzieć że jestem w kropce :( 

Poniżej wyniki odwiedzin z ostatnich 2 miesięcy:

 

Wydaje mi się że nie jest najlepiej...

Wrzuciłem dziś stronę na wykop

Opinia wystawiona tam przez jednego z użytkowników nie była zbyt budująca.. 

Być może ma on racje.... 

Rozważam tymczasowe usunięcie strony z sieci i zaczęcia od nowa za jakiś czas, poprawiając wszystkie błędy a przede wszystkim wygląd wpisów znajdujących się na stronie.

Co według was powinienem zrobić w obecnej sytuacji w której się znajduję wraz z moim dziełem...?

http://technologyweb.pl/

 

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
wybrane 2 maja 2019 przez Layoutowiec
 
Najlepsza
Według mnie strona jakich są tysiące, nazwa wskazuje jakby była ona na temat technologii webowych a po wejściu dostajemy coś na wzór prywatnego blog'a. Brak opisu, tytułu (przynajmniej strona główna) czy odpowiedniego pozycjonowania (błędy indeksowania), jakiś stockowy motyw (brak unikalności).

Bazowanie na opiniach z wykopu nigdy nie jest budujące, zamiast zamykać można po prostu włączyć tryb konserwacyjny i wywalić tymczasowo komunikat strona w budowie (dzięki temu zyskasz trochę czasu na dopracowanie i ponowny start).
komentarz 30 kwietnia 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
No dobrze pewnie masz racje... Postaram się wymyślić jakąś lepszą nazwę wskazującą na to co znajduje się na stronie. Co do opisu itd. postaram się poszukać w internecie jak to dodać i się tym zajmę (gdyż dopiero zaczynam swoją przygodę z wordpressem). A co do pozycjonowania mógłbyś troszkę rozwinąć ten temat, bardzo bym prosił. No i motyw... Szukałem jakiegoś ciekawszego... ten mi się bardzo spodobał. Chciałbym jednak zaprojektować swój. Znam html, css i uczę się js. Czy z tymi umiejętnościami uda mi się coś wykombinować w oparciu o jakieś poradniki z internetu?
komentarz 30 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Prosty motyw w WP myślę, że zrobisz znając tylko html/css/js - tam są wprawdzie wstawki PHP ale nie trzeba ich nawet specjalnie ogarniać - wystarczy sprawdzać co robią w innych motywach i na zasadzie prób i błędów (+ trochę js).

Pozycjonowanie czyli w skrócie to jak widzi twoją stronę Google, Bing i inne wyszukiwarki - są pewne zabiegi dzięki którym można się znaleźć wyżej w wynikach wyszukiwania. Np.: ktoś wpisze `blog o techonologii` i twoja strona będzie jedną z pierwszych trzech. Ogólnie zwie się to SEO i można by o tym książki pisać a sam temat należy bezwzględnie śledzić jeżeli posiadasz własną stronę - w przypadku WP dobrze jest skorzystać np. z wtyczki Yoast. Sam algorytm według którego szuka np. Google jest ciągle udoskonalany i bierze pod uwagę wiele aspektów, np. czy posiadasz wersje AMP swojej strony, jak wygląda mobilna wersja czy inne wymyślne reguły.
komentarz 1 maja 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Okej... a czy jest możliwość na przykład edycji czyjegoś motywu tak żeby wyglądał on bardziej jak ja bym chciał ?
komentarz 1 maja 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Tak z tym nie powinno być problemu.
1
komentarz 1 maja 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
I czyjś motyw mogę sobie jakoś pobrać i znajdę w internecie jakąś pomoc dotyczącą tego jak to zrobić?
komentarz 1 maja 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)

https://www.youtube.com/watch?v=L61ES80gBPA i dokumentacja wordpressa.

komentarz 1 maja 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Dzięki wielkie
komentarz 1 maja 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Wziąłem się za prace nad tym motywem i tak się zastanawiam..., no bo w stopce większości motywów mam napisane bodajże coś o autorze to czy edytując czyjś motyw muszę to zostawić czy na jakiej zasadzie to działa ?
komentarz 1 maja 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
To także zależy od licencji ale ogółem raczej zostawić :(
0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Podstawą do rozwoju serwisu, powinna być poprawa błędów - jest ich bardzo dużo nawet na widoku miniaturek na stronie głównej.

Strona słabo wygląda, a podobne artykuły można znaleźć w wielu innych miejscach, tyle, że lepiej napisane i z lepszymi zdjęciami. Porównaj sobie recenzje tych produktów na Spidersweb albo Antyweb.

Prowadziłem kiedyś dla klienta stronkę z opisami nowych smartfonów - artykuły na podstawie newsów ze stron anglojęzycznych. Dzięki temu, że opisywane tam były tylko nowe modele i zapowiedzi, wchodziło na nią trochę osób. Może to jest dobry kierunek.
komentarz 30 kwietnia 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Okej... A na przykład działając na twoim przykładzie skąd ty brałeś wtedy zdjęcia do swoich artykułów o smartfonach ?
komentarz 30 kwietnia 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Zwykle z Google Grafika na licencjii "Oznaczone do ponownego wykorzystania".
komentarz 1 maja 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
A biorąc zdjęcia z "Oznaczone do ponownego wykorzystania" nie muszę nic podawać o autorze a i jeżeli strona zarabia to ta licencja jest też na wykorzystywanie zdjęcia w celach komercyjnych tak ?
komentarz 1 maja 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Zależy na jakiej licencji ja polecam https://pixabay.pl
1
komentarz 1 maja 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
No aktualnie zdjęcia z mojej strony są z tamtąd...
0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)

btw. here "Cześć! Jeżeli dużo grasz w gry to z pewnością Wiesz jak potrzebny może być mikrofon. Przecież podczas gry nie ma czasu na Wiesz też pewnie, że jeżeli jakość czatu głosowego jest niska z powodu „słabego” mikrofonu to gra nie jest zbyt przyjemna." <- ciężko się to czyta, brak spójników i w ogóle składnia jakaś nijaka, na redaktora to nie wróżę Ci szybkiej kariery :P

komentarz 1 maja 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
ehem... Nie koniecznie tak to chyba powinno wyglądać. Być może podczas wrzucania postu na WP coś źle przekopiowałem gdyż na wersji znajdującej się na moim komputerze wyglądało to trochę inaczej... W każdym bądź razie postanowiłem napisać wszystkie posty jeszcze raz tak aby nie tracić myślę ciekawego kontentu a żeby faktycznie miało to ręce i nogi

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia w Nasze projekty przez piotr_domanski Bywalec (2,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w Nasze projekty przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w Nasze projekty przez Skejtik Nowicjusz (140 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...