• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak radzicie sobie z oczekiwaniem?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2019 w Offtop przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Hej ostatnio pracuje nad rozgryzaniem co niszczy moją produktywność i w jaki sposób mogę ją poprawić. Chciałbym wciągnąć was w analizę tematu pod tytułem "oczekiwanie". Często podczas pracy muszę na coś czekać w przedziale od 20 sekund do 50 sekund. Mówię tu głównie o budowaniu projektu, wykonywaniu testów jednostkowych, czy instalowaniu nowych zależności.

Czas ten jest na tyle mały ze wydaje mi się ze nic konstruktywnego nie da się w tym czasie zrobić, lecz zawsze próbuje. Wydaje mi się ze powoduje to rozproszenie i brak skupienia na temacie który realizuje. Czasem się zagapię i testy dawno się wykonały a ja jestem wciągnięty w zupełnie inny temat.

Też tracicie kontekst gdy czekacie na wykonanie testów lub zbudowanie appki? Jak najlepiej sobie z tym radzić ? Zastanawiam się czy oczekiwanie w pełnym skupieniu da większe korzyści niż skakanie po tematach? A może są jakieś prace warte uwagi podczas tych 20-50 sekund?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Oderwij wzrok od monitora, wypij łyp herbaty, idź sie przejść, pogadaj z kumplem, jak bardzo chcesz być przy kompie to po prostu poczekaj sobie ale nie lamp się jak szpak w monitor tylko tak bardziej na luzie itp.

Serio, mówię z własnego doświadczenia. O oczy trzeba dbać, może teraz wydaje Ci się, że takie mikro przerwy nie są istotne dla oczu ale naprawdę są. Nie chcesz nic poczytać itp.? To odpal testy i pogap się w sufit, rozgryź budowę wentylatora, zastanów się czemu te rury na suficie idą w taki sposób... popatrz przez okno na ulicę... i nie żartuję, chodzi też o to, aby co jakiś czas po prostu odpocząć, oderwać się od tematu, choć na minutę zająć umysł zastanowieniem się jaki tramwaj przyjechał na przystanek i wypatrzeć go przez okno bo wtedy oderwiesz się całkowicie od projektu, od problemu jaki robisz itp. Czasami to daje naprawdę dobre efekty, po tych parunastu sekundach wracasz myślami do pracy i okazuje się, kurde jaki ja debil jestem, po co mi ten durny warunek w IFie... i nagle okazuje się, że problem rozwiązany i testy przechodzą :)

 

Sam dokładnie tak właśnie robię, masz builda który trwa 3 minuty? Odpręż się, zamknij oczy, popatrz przez okno, zrelaksuj się. Masz build na 10 minut? Idź się przejść do kuchni, zjeść jabłko, zrobić herbatkę itp. itd. Oczy odpoczywają, umysł też.

Nie staraj się pracować na 110% bo szybko Cię to kopnie w tyłek i zaczniesz chodzić po okulistach, nie będziesz miał chęci na nic itp. itd.

Także reasumując - odpoczynek, tylko i aż tyle.
komentarz 1 maja 2019 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Dzięki, właśnie z tym samym miałem problem, gdyż moja motywacja wewnętrzna osłabła ostatnio - a brak mi zewnętrznej.

Dodam tylko że wysypiać też się trza.

Podobne pytania

+2 głosów
7 odpowiedzi 366 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2019 w Offtop przez Szpryca Użytkownik (580 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 629 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,953 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Offtop przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...