• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co i kiedy używa się przy tworzeniu grafiki www?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
88 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

HTML,CSS,SVG,VRML,canvas,three.js, programy Adobe typu Illustrator, PS  itd...

Co i kiedy użyć?

Interesuje mnie tworzenie grafiki 3D na razie na stronach www. Nie mam konkretnie obranego celu, pewnie jakiś wyklaruje się po drodze bo opcji wydaje się być dużo. W co chyba nie pójdę to tworzenie grafiki do gier.

Jaki tor rozwoju w tym kierunku wybrać? Dokąd zmierzają trendy?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jaki tor rozwoju w tym kierunku wybrać? Dokąd zmierzają trendy?

Nie myśl w ten sposób! Rób to, co Cię po prostu interesuje. Spodobał Ci się illustratior? To się goi poducz na nieco wyższym poziomie, pokombinuj, baw się programem itp.

Bardzo złą praktyką jest patrzenie "co się opłaca na rynku"... jak będziesz w czymś dobry to i praca się znajdzie i to dobra. A uwierz mi, dobry grafik z pasją nie narzeka na brak pracy...

Popróbuj, pobaw się... nie wiesz czy będziesz chciał iść w gry czy nie? To może po prostu spróbuj zrobić sobie jakąś grafikę do prostej gry i przekonasz się czy jest to dla Ciebie fajne czy nie. Dzisiaj teoretycznie na róznych forach itp. ogłasza się wiuelu grafików ale uwierz mi, 90% z nich tak naprawdę nie potrafi robić grafiki, a jedynie sklejać fragmenty z jakiś gotowców w necie...

I mówię to z doświadczenia, długo szukałem grafika, który zrobiłby mi spory zestaw indywidualnych ikon do aplikacji, utrzymanych w jednym stylu itp. Wiele osób robiło research w necie i gdy widziało, że na shutterstacku nie ma tego co bym chciał to rezygnowało... i można by powiedzieć, że "przecież chodzi o głupie ikonki"... otóż nie... chodzi o umiejętność ich narysowania, przemyślenia itp.

Także po prostu popróbuj róznych rzeczy i sam wybierz co dla Ciebie najlepsze :)

komentarz 30 kwietnia 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuje - tak chyba najlepiej wyrażę wdzięczność.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 340 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 15 października 2018 w Grafika i multimedia przez Daichi Obywatel (1,250 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...