• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Propozycja dodania możliwości zaznaczenia płci na profilu [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
504 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2019 w Sprawy forum przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Witam, pomyślałem, że dobrym i prawdopodobnie łatwym w implementacji dodatkiem do forum byłaby opcja zaznaczenia płci na profilu. O ile w pytaniach zadanych przez stałych użytkowników, których znam z nazwy nie mam wątpliwości jeżeli chodzi o płeć to przy nowych użytkownikach, którzy dodatkowo czasami mają nazwę, która nie wskazuje na samą jego płeć oraz zadają pytanie w formie bezosobowej już takową mam. Mi osobiście troche dziwnie zakłada się pisząc odpowiedź, że dany użytkownik jest płci męskiej tylko dlatego, że ta zdecydowania przeważa na forum.

Co do samej implementacji takiego małego dodatku do forum to moim zdaniem wystarczyłoby:

  • Dodać select'a przy rejestracji z opcjami:
    • Nie podano/nie zaznaczono/nie wybrano
    • Mężczyzna
    • Kobieta
  • Zrobić to samo na stronie edycji profilu.
  • Na samej stronie profilu dodać informacje na temat płci użytkownika.
  • Zmienić domyślną ikonę profilu dla poszczególnych płci
  • W postach przy randze i punktach dodać płeć
  • Zrobić odpowiednie pole w bazie

Chciałbym się dowiedzieć co o tym pomyśle myślą inni użytkownicy forum jak i sama administracja dlatego poniżej znajduje się ankieta. Byłbym również wdzięczny za wszelkie opinie na temat mojego pomysłu.

Możliwe odpowiedzi:
Dobry pomysł (6 głosów, 27%)
Nie mam zdania (3 głosów, 14%)
Zły pomysł (13 głosów, 59%)
4
komentarz 28 kwietnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jak to często widuję w opensourcowych projektach na gh:

Feel free to create your pull request wink

komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Teoretycznie mógłbym spróbować to dodać do forum, ale nie zajmuje się webdev'em i z tego co słyszałem jest bardzo słabej jakości kod (albo ciężko się go pisze z jakiegoś powodu), więc to dodatkowe utrudnienie dla mnie.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2019 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Wystarczy uzupełnić pole: "Imię i/lub nazwisko:"
1
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Nie każdy chce podawać swoje dane osobowe na forum, po to właśnie ktoś wymyślił nazwę użytkownika.
komentarz 28 kwietnia 2019 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Dlaczego ktoś miałby podawać płeć ale nie imie?
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Płeć jest zbyt ogólną informacją. Tak jak napisałem wcześniej:

Nie każdy chce podawać swoje dane osobowe na forum

Co do samej nazwy użytkownika o której pewnie wspomnisz, ponieważ jest to dana osobowa, to jest to obowiązkowe na forum, ale też łatwe do zmiany, więc moim zdaniem to nie powinno się nawet zaliczać do danych osobowych.

1
komentarz 28 kwietnia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Płeć nie jest w stanie cię jednoznacznie zidentyfikować, po imieniu + username lub imię, nazwisko, jesteś w stanie przy odrobinie wysiłku i chęci znaleźć daną osobę
komentarz 28 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
edycja 28 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki
wg mnie to nie ma większego sensu. Ja szczerze mówiąc w ogóle nie rozumiem po co ludzie się wielce ukrywają, ja nie mam problemu z podaniem imienia i nazwiska i po tym wszystko widzisz, a jakieś nicki, ukrywanie się itp. dla mnie jest po prostu śmieszne...  gdyby wszyscy uzupełnili te pola to nie byłoby problemu :)

 

a jak ktoś podaje tylko nick i ani nick ani avatar nie mówi nic o płci to godzi się, że może zostać potraktowany jako większość w tej branży czyli jako płeć męska i tyle :)
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Ja szczerze mówiąc w ogóle nie rozumiem po co ludzie się wielce ukrywają

To nie jest ukrywanie się, a po prostu niepodawanie swoich danych osobowych na forum.

ja nie mam problemu z podaniem imienia i nazwiska

Ty, nie znaczy wszyscy.

a jakieś nicki

Rozumiem, że ty nie masz na żadnej stronie nick'u tylko zawsze imie i nazwisko? Jakby nie było masz nick nawet na tym forum tak jak każdy, tylko, że stworzony ze swojego imienia i nazwiska.

gdyby wszyscy uzupełnili te pola to nie byłoby problemu

Tu ciężko się nie zgodzić, ale nie możesz tego ludziom narzucić i tak jak wcześniej pisałem:

Nie każdy chce podawać swoje dane osobowe na forum 

a jak ktoś podaje tylko nick i ani nick ani avatar nie mówi nic o płci to godzi się, że może zostać potraktowany jako większość w tej branży czyli jako płeć męska i tyle :)

Moim zdaniem to tak nie działa, ale to tylko moja opinia.

komentarz 28 kwietnia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)

@Tomek Sochacki, są tacy, co nie mają problemu, żeby podać swoje dane w internecie, a są tacy, co imienia i nazwiska strzegą, z różnych względów (patrz: Gynvael Coldwind, Krzaq). 

1
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Moim zdaniem w przypadku osób publicznych nie jest to nic dziwnego, że chronią swoich danych. Jeżeli masz dużą widownie, jest większa szansa, że trafisz na osoby, które darzą cie szczególną nienawiścią lub sympatią z różnych powodów. Niektórzy nie chcą ułatwiać takim osobom namierzenie ich w jakiś sposób.
komentarz 28 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wiadomo, zawsze są za i przeciw jak ze wszystkim, ale ja na przykład uważam, że jeśli czasem tu na forum krytykuję kogos, poprawiam, wskazuję błędy czy po prostu wyrażam swoją subiektywną ocenę to druga strona ma prawo wiedzieć od kogo opinia pochodzi. W ankietach np. oceniających czyjąś pracę też się podpisuję choćby w treści opinii, co pozwala np. pogdac face to face jak są jakieś uwagi itp.
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Moim zdaniem liczy się treść i przekaz takiej opinii lub wypowiedzi, a nie autor.

Nie jest ważne kto napisze, ale co.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jak dla mnie pomysł neutralny. Da się żyć bez tego, bo nie jest to nie wiadomo jak ważna informacja. Rozwiązanie doraźne już mamy, można mieć taki nick, aby określił płeć lub właśnie wypełnić imię i nazwisko i będzie jasne. Gdyby takie pole na profilu było też nic wielkiego by się nie stało. Trochę wątpię, że każdy przed odpisaniem komuś kliknie i sprawdzi czy to kobieta czy mężczyzna. Ale jeśli ktoś będzie miał chwilę lub coś robił przy profilu to można dodać, nie widzę problemu. W panelu administracyjnym jest opcja zarządzania polami w profilu, ale obecnie jest tam do wyboru tylko link lub pole tekstowe. Można by zrobić uniwersalnie i dodać w tym miejscu listy wyboru czy tam jakieś radioboxy.
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Jak dla mnie pomysł neutralny. Da się żyć bez tego, bo nie jest to nie wiadomo jak ważna informacja.

Tak jak napisałem w poście: byłby to tylko miły dodatek do forum, nic potrzebnego 'na już' co by wielce zmieniło życie forum.

 Rozwiązanie doraźne już mamy, można mieć taki nick, aby określił płeć lub właśnie wypełnić imię i nazwisko i będzie jasne.

Co do nick'u to nie zawsze jest jednoznaczne, a co do imienia i nazwiska to nie każdy chce je podawać.

Gdyby takie pole na profilu było też nic wielkiego by się nie stało.

Nie każdy chce podawać dane osobowe na forum, a sama płeć się do nich nie zalicza z tego co mi wiadomo.

Trochę wątpię, że każdy przed odpisaniem komuś kliknie i sprawdzi czy to kobieta czy mężczyzna.

Chodziło mi bardziej o małą zmianą przy postach, na przykład zamiast Nick Ranga (Liczba punktów p.) to Nick, Płeć Ranga (Liczba punktów p.) 

komentarz 28 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Spoko. Tak, wiem że nie każdy chce podawać swoje dane i nikogo do tego nie zmuszam. Ale jeśli ktoś chce określić swoją płeć to może wybrać taki nick, który określi płeć bądź chociaż wpisać same imię ;) Co do płci nad postem miałbym wątpliwości, już teraz to zdanie jest długie, wydaje mi się, że nawet za długie. Więc nie wiem, może lepiej np. zmodyfikować tooltip po najechaniu na nick? Albo w jakiś inny mniej inwazyjny sposób dodać?
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Co do płci nad postem miałbym wątpliwości, już teraz to zdanie jest długie, wydaje mi się, że nawet za długie. Więc nie wiem, może lepiej np. zmodyfikować tooltip po najechaniu na nick?

Jeżeli chodzi o PC to nie ma problemu, ale na urządzeniach mobilnych będziesz musiał wejść na profil. 

Albo w jakiś inny mniej inwazyjny sposób dodać?

Możnaby wyświetlać rangę odpowiednią do płci i dodać kolor, który by je dodatkowo wyróżniał, ponieważ nie wszystkie rangi mają żeńską wersję.

komentarz 28 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
O, to byłoby całkiem niezłe, tylko faktycznie problem z tymi gdzie nie da się rozróżnić płci, a takich mamy sporo. Kolory są już na nickach członków administracji, nie wiem czy dodanie kolejnych tu to nie będzie za dużo.
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Chodziło mi o kolory na rangach, ponieważ one takowego nie posiadają z tego co widze.
1
komentarz 28 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Rozumiem, ale to i tak kolejny kolorowy element i w dodatku kolejny symbol, którego nowi mogą nie zrozumieć. Wydaje mi się, że po prostu trzeba byłoby przymierzyć jak to wygląda, czy nie jest już za dużo.
komentarz 28 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Rzeczywiście mogłoby to być trochę mylące i niejednoznaczne dla niektórych osób.

Może lepszym pomysłem byłoby dodać po prostu symbol danej płci przy użytkowniku? Wtedy byłoby to jednoznaczne i mało skomplikowane dla użytkowników.
komentarz 28 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Może. Trzeba jeszcze skalkulować na ile to w ogóle potrzebna informacja przy poście, w wielu przypadkach mamy nick lub zdjęcie mówiące samo o płci i wtedy to jest zbędna informacja, gdzie i tak jest już gęsto i ciasno. Może jednak tylko na profilu. Pomysł nie jest zły, nie jest też jak mówiłem niezbędny, w momencie robienia trzeba popróbować.
–4 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Imo dla mężczyzn nick powinien być w kolorze niebieskim, dla kobiet w różowym, a dla opcji inne tęczowy. Będzie to spore ułatwienie i od razu będzie wiadomo z kim się rozmawia i po kim nie oczekiwać zbyt dużo.

Fakt, że byłoby to też dosyć zabawne.
2
komentarz 28 kwietnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
"i po kim nie oczekiwać zbyt dużo" - rozwiniesz myśl?
komentarz 29 kwietnia 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
No cóż każdy ma swój światopogląd i rozumie pod tym pojęciem co innego.

Np. jak ktoś uważa że mężczyźni są głupsi będzie pisał do nich bardziej łopatologicznie, aby zrozumieli.
komentarz 1 maja 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Widzę że baicik działa prawidłowo
komentarz 1 maja 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
>dowal jakiś ułomny tekst

>spotkaj się z negatywnym odbiorem

>napisz, że to był baicik więc "sorry, it was a prank bro"
komentarz 2 maja 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Czemu by nie.

Strategia dobra

Podobne pytania

+9 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2019 w Sprawy forum przez Hasira Bywalec (2,100 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2016 w Sprawy forum przez String Gaduła (4,520 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 12 października 2016 w Sprawy forum przez kubaissen Początkujący (250 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...