• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Systemy rezerwacji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2019 w Offtop przez deathver Nowicjusz (120 p.)
Witam!
Mam w Łodzi salon fryzjerski - konkurencja duża, trzeba się mocno starać. I doszedłem do wniosku że muszę coś zmienić, unowocześnić, bo inaczej klienci całkiem ode mnie odejdą.

Wymyśliłem sobie, żeby założyć stronę internetową i założyć na niej jakiś system rezerwacji - ludzie często dzwonią żeby umówić się na konkretną godzinę, a gdyby mogli to zrobić przez internet na pewno byłoby wygodniej.

Co sądzicie o takim pomyśle? Macie dla mnie jakieś rekomendacje???
komentarz 26 kwietnia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Może lepiej daj zlecenie specjalistom?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2019 przez Velta Maniak (51,890 p.)

Co powiesz na gotowe rozwiązanie booksy?

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Moim zdaniem strona internetowa to dobry pomysł ze względu na większą automatyzacje, ale musisz się liczyć z tym, że będziesz musiał jakoś synchronizować rezerwacje przez telefon i przez internet.

Ze względu na starszych ludzi, opcja rezerwacji przez telefon powinna zostać, ponieważ nie każdy ma internet i umie się nim posługiwać.

Sama strona musiałaby być również jakoś zareklamowana, żeby nowi klienci trafiali na twój salon właśnie przez nią.

Co do wprowadzenia tego to ja zacząłbym od bazy danych i aplikacji, żeby osoby odpowiedzialne za rezerwację telefoniczną miały łatwiej wprowadzać to do systemu bez ręcznego wprowadzania do bazy.

Następnie zrobiłbym prostą stronę na której mógłbyś na odpowiedniej podstronie dodać kalendarz i pole na imie, nazwisko, ewentualnie numer kontaktowy bądź email i inne dane jeżeli takowe potrzebujesz.

W owym kalendarzu zależnie od tego czy jakiś termin jest danego dnia wolny czy też nie, pola byłyby odpowiednio zielone lub czerwone.

Po wybraniu dnia pojawiałby się bardziej szczegółowy wybór przedziału czasowego z dodanymi kolorami jak przy kalendarzu.

Później wszystko byłoby zapisywane w bazie danych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 607 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Systemy CMS przez tonko2207 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,084 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2019 w PHP przez veryape Użytkownik (580 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w HTML i CSS przez K4P3K Początkujący (360 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...