• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak najlepiej dodać kamerę ip na stronę internetową.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
985 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez panpablosek Początkujący (390 p.)

Witam

TL;DR Szukam aplikacji, która postawiona na serwerze w tej samej sieci co kamerka ip nagrywałaby wideo na dysk oraz udostępniałaby interfejs, z którego mógłbym oglądać nagrania, oraz dodać live stream na moją stronę.


Właśnie realizuję projekt zamienienia mojego starego komputera na serwer strony internetowej. Piszę właśnie stronę, która będzie na nim działać i mam w planach umieścić na niej kamerkę internetową. Zrobię ją z telefonu samsunga z androidem za pomocą aplikacji IP Webcam. Tworzy ona lokalnie stronę http://192.168.1.1:8080/video na której można ją oglądać, ale ma również dużo więcej opcji, na których niestety się nie znam.

Teraz moje pytanie, jak najlepiej dodać ją do tej strony internetowej. Dodam, że kamerka oraz serwer działają w tej samej sieci. Chodzi o to, że przekieruję port 80 na ip lokalne serwera tak, żebym mógł wchodzić na stronę skąd tylko chce. I chciałbym, żeby na stronie po zalogowaniu była możliwość podglądu kamerki najlepiej z backupem do paru dni.

W aplikacji IP Webcam znalazłem coś takiego jak Ivideon działa on następująco. Na serwerze w tej samej sieci co kamerka odpalam aplikacje Ivideon serwer, podaję login i hasło do kamerki. Ta aplikacja zapisuje lokalnie nagrania z kamerki oraz transmituje obraz na serwery Ivideon. Po zalogowaniu na stronę Ivideon można oglądać kamerkę oraz korzystać z backupu z naszego lokalnego serwera. Wszystko działało mi super problem w tym że możliwość dodania tego podglądu na stronę jest płatna, poza tym wszystko idzie przez serwery ivideon co w tej sytuacji jest bez sensu.

Mógłbym od biedy przekierować również port 8080 na kamerkę i dodać ją do strony za pomocą <iframe> ale musiałbym się logować raz do strony i drugi raz do kamerki poza tym możliwość backupu odpada.

Jak najlepiej mam to zrobić?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
wybrane 26 kwietnia 2019 przez panpablosek
 
Najlepsza

Rozejrzyj się za projektami takimi jak: Kerberos, ZoneMinder ew. Shinobi.

Nie ma sensu bawić się w tworzenie strony (wrzucaniu tego w ramki) jeżeli są już gotowe projekty rozwijane przez społeczność.

Z tego co widziałem mogą one bez problemu nagrywać obraz również z kamer IP a nawet czasami więcej jak rozpoznawanie twarzy i inne bajery. Backup można rozwiązać albo poprzez własne miejsce w chmurze (niektóre to obsługują) albo jakiś RAID.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 946 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2018 w Python przez Okto Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...