• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React Native jaka książka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
750 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w JavaScript przez xSebax Początkujący (270 p.)
Witam,

Szukam jakiejś dobrej książki do React Native.

Od jakiegoś czasu uczę się tego frameworka, kilka małych, w miarę sensownych apek i jestem w trakcie pisania czegoś bardziej zaawansowanego(jak na moje obecne możliwości). Obecnie posiadam już książkę "React Native. Tworzenie aplikacji mobilnych w języku JavaScript" autorstwa Bonnie Eisenman, ale przydało by mi się lektura zawierająca coś więcej niż tylko podstawy.

Od razu odpowiem, na komentarze że nie opłaca się kupować książek do frameworków bo w internecie jest wszystko. Owszem zgadzam się z tym i oczywiście korzystam z tutoriali, dokumentacji czy różnego rodzaju forów, ale pomimo tego znacznie przyjemniej jest mi się uczyć z "papierowego źródła" i byłbym wdzięczy za polecenie jakiegoś.

Dodam że interesują mnie książki po polsku i po angielsku które można kupić z polskich stron(aliexpres, ebay itp. odpadają)
3
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Od jakiegoś czasu uczę się tego frameworka, kilka małych, w miarę sensownych apek i jestem w trakcie pisania czegoś bardziej zaawansowanego

Książki nie są zle, ale skoro robiłeś już jakieś apki to chyba naprawdę lepiej Ci będzie po prostu korzystać z dokumentacji, zakładam, że jak zrobiłeś kilka apek to dokumentację w miarę ogarniasz i umiesz się już w niej poruszać.

2
komentarz 24 kwietnia 2019 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

@xSebax, Jeżeli umiesz zwykłego Reacta na dobrym poziomie, a apki w Native już pisałeś, to nie widzę przeszkód by wykorzystywać dokumentację. Programista pracujący w zawodzie nie będzie przecież kupował książki do każdej nowej technologii. Warto jest rozkminić coś samemu, bez "zapożyczania" od kogoś innego (czyt. twórcy książki) całego toku myślenia. 

komentarz 5 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

@xSebax, Jak znasz React to React Native jest w zasadzie naturalnym wyborem.  Ale b. ciekawą technologią jest Flutter, który w wielu porównaniach wypada lepiej od RN. Warto poznać Fluttera.

Co do RN, mogę polecić książkę Adama Boduch.
 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2019 przez xSebax Początkujący (270 p.)
Po dokumentacji umiem się poruszać, jednak niestety w przypadku react native nie jest ona specjalnie obfita. Bardo szybko okazuje się że brakuje w niej pewnych ważnych informacji. Co do własnego toku myślenia, zgadzam się z tym i staram się tak postępować, jednak czasami spojrzenie z czyjejś innej perspektywy pokazuje że coś da się zrobić lepiej. Dodam jeszcze że książka nie stała by się na pewno głównym źródłem wiedzy, ale bardziej taką lekturką na wolną chwilę/do poduszki w której mógłbym dokładniej coś poznać, lub dowiedzieć się czegoś nowego, czego jeszcze nie używałem.

Co do tego czystego Reacta nie uczyłem się go bezpośrednio, znając wcześniej JS'a od razu wziąłem się za native, gdyż znacznie bardziej pasuje mi pisanie na mobilki niż web (pisałem wcześniej w Javie,do react native siadłem z czystej ciekawości i tak mi się spodobał że przy nim zostałem :D)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 25 września 2021 w JavaScript przez sparklemo7ion Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2020 w JavaScript przez AdrMac Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...