• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hostowanie strony na cba.pl

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,042 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

Witam, od pewnego czasu próbuję opublikować stronę na cba.pl (tak wiem że płatny hosting lepszy, ale ja muszę to za hostować  w ramach drobnego projektu do szkoły więc nie widzę sensu kupować płatny na jeden pokaz w klasie) otóż stworzyłem te konta i domeny na cba:

połączyłem się (chyba właściwie):

a następnie za pomocą Filezilli wrzuciłem odpowiednie pliki:

Jednak jak wpiszę w wyszukiwarkę: porównaj-grafe.cba.pl pojawia mi się taki panel: 

gdzie wchodząc w Menadżer plików po zalogowaniu na klienta ftp mogę wejść w te pliki lub pobrać.

To chyba działa jak powinno - ftp, jednak ja bym chciał by po wpisaniu wspomnianego wcześniej w wyszukiwarkę adresu wyświetlał się plik home.html - normalna strona, jak uzyskać taki efekt?

dodam jeszcze że nie umieszczałem w kodzie niczego odnośnie hostowania, nwm czy jest potrzeba.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)
wybrane 24 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek
 
Najlepsza
Przenieś witrynę do głównego katalogu i plik z główną stroną nazwij index.html. Może być konieczne utworzenie katalogu public_html i wrzucenie tam plików jako do głównego katalogu publicznego.
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
TAK! Jak najbardziej prawidłowa odpowiedź którą pomijano lub słabo opisywano na forach/poradnikach! dzięki!
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

@Velta, aaa mógł byś mi pokrótce napisać jak dodać bazę danych? Ogólnie to stworzyłem konto:

mam ją na phpmyadmin (podejrzewam że to się jakoś łączy)

oraz zmodyfikowałem kod w ten sposób:

<?php
	
	$hn = 'mysql.cba.pl';  $db = 'grafy';  $un = 'mucha250';  $pw = 'haslo'; 
	
		require_once 'comparison.php';
		$conn = new mysqli($hn, $un, $pw, $db);
		if ($conn->connect_error)
		{
			die($conn->connect_error); 
			echo"Brak połączenia z bazą!";
		}
		else
		{
                ...
                }
?>

Jak ją połączyć? Powinno się wyeksportować z phpmyadmin i wrzucić do reszty plików?

1
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Pod adresem hosta MySQL masz też panel phpMyAdmin, na którym logujesz się na utworzone przez Ciebie konto – od razu też masz już utworzoną bazę danych, którą powinieneś eksportować z maszyny lokalnej, a importować do bazy którą stworzyłeś.
1
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
Git, wszystko śmiga.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 1,077 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 3,476 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w HTML i CSS przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...