• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zalozenie forum

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
467 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w Systemy CMS przez Rozdrabniarka Początkujący (470 p.)
Witam, planuje stworzyc forum i moje pytanie jest takie czy musze posiadać firme czy mieć 18 lat żeby zarządzać tym forum i jak to ogólnie wyglada z polityką prywatnosci itd

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Możesz mieć nawet 10 lat. Nie potrzebujesz firmy, aby zarządzać forum - no chyba, że chcesz na tym zarabiać - wtedy sprawa jest bardziej skomplikowana. A o politykę prywatności raczej bym się nie martwił, ponieważ tak zwane "gotowce" wszystko już mają w swojej paczce - wystarczy zainstalować.
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Jakieś oparcie prawne dla tak śmiałej tezy? A co jak w gotowcu jest magiczny input na podanie peselu? Kogo uodo usmaży nad ogniem. Może firmę hostingową?
komentarz 25 kwietnia 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Nie ma takich inputów. Przynajmniej nie w tych największych gotowcach. A wszelkie komunikaty o COOKIES są generowane automatycznie tak, żeby przeciętny szary użytkownik się tym nie martwił. Więc nie rozumiem czym my się tu mamy martwić?
komentarz 25 kwietnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie ma takich inputów. 

To zaraz zrobię opensourceowego gotowca z takimi inputami. No i kto odpowiada? Rodzice, hosting provider, a może ja, jako twórca platformy nie mający związku z jej wykorzystaniem. 

komentarz 28 kwietnia 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Ale co Ty się mnie tak czepiasz? Pisząc "gotowce", miałem na myśli PHPBB3 i MyBB, które są wykorzystywane we wszelkich generatorach for lub ich instalatory są już w koncie hostingowym. Próbujesz mi na siłę udowodnić, że nie mam racji, chociaż faktycznie nie ma się czym przejmować po zainstalowaniu takich gotowców, bo po to właśnie one są - aby szary użytkownik miał wszystko gotowe?
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2019 przez Pytam_PL Użytkownik (520 p.)
Jeśli chcesz na ta tym zarabiać możesz (bez działalności gospodarczej) zarobić maksymalnie 1125zł miesięcznie, nie musisz być pełnoletni.
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Dlaczego max 1125zł?
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Pytam_PL Użytkownik (520 p.)
Teraz minimalne wynagrodzenie na etacie to 2250zł. Bez działalności gospodarczej można zarobić połowę tej kwoty, czyli 1125zł.
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Jeśli się przekroczy tę kwotę, to co trzeba zrobić? Pytam bo mam parę zleceń, i "trochę" przekraczam kwotę 1125zł/m. Wiem że po przekroczeniu 8k na rok, trzeba zapłacić podatek chyba do urzędu skarbowego.
1
komentarz 24 kwietnia 2019 przez Pytam_PL Użytkownik (520 p.)
Musisz w ciągu 7 dni zarejestrować działalność gospodarczą, szczególnie w przypadku gdy zarabiasz w sposób ciągły. Ewentualnie ogranicz zarobki.
1
komentarz 25 kwietnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,930 p.)

@Milesq, Poczytaj na temat "działaność nierejestrowana"

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2019 w Nasze projekty przez kalczur Gaduła (4,320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 543 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Rozdrabniarka Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2016 w HTML i CSS przez Gattling Użytkownik (850 p.)

92,542 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...