• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

przywrócenie windowsa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez trawnik Nowicjusz (120 p.)
Witam, jestem kompletnym laikiem komputerowym, ale mam nadzieje, że dzięki waszym wskazówkom poradze sobie z problemem. Mianowicie ostatnio zakupiłam laptop z win 10, strasznie mnie irytował, więc spytałam sąsiada czy jest możliwość wgrania jakichś starszych wersji. Oczywiście problemu z tym nie było, ale nie wiedziałam, że ma zamiar wgrać pirata, co odkryłam później przypadkowo. Sąsiad gdzieś wyjechał a ja zostałam z piratem. Pytanie, czy jest możliwość powrotu do oryginalnego windowsa i jak to zrobić?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
  • Sprawdź, czy można przywrócić ustawienia fabryczne komputera. To spowoduje ponowne zainstalowanie wersji systemu Windows dostarczonej z komputerem i usunięcie zainstalowanych plików osobistych, aplikacji i sterowników, a także wszelkich zmian wprowadzonych w ustawieniach. Wybierz przycisk Start , a następnie wybierz pozycję Ustawienia  > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktywacja. W obszarze Resetowanie ustawień do stanu początkowego wybierz pozycję Rozpocznij, a następnie odszukaj opcję Przywróć ustawienia fabryczne.

Jeśli chcesz zachować ważne dane weź Pendrive'a i tam zgraj. 

Źródło: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options

 

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2019 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Jeśli sąsiad nie wywalił partycji recovery to jest możliwość przywrócenia systemu z tej partycji. Przywróci to całą konfigurację do stanu fabrycznego, takiego jak odebrałaś laptopa ze sklepu.

W innym wypadku, ponowna instalacja Windowsa 10 powinna rozwiązać sprawę. Klucz jest przypisywany do płyty głównej, więc podczas instalacji nie wymagane jest jego ponowne podawanie.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2019 przez niezalogowany
edycja 22 kwietnia 2019

W starszych komputerach przy uruchomieniu wciskało się klawisz f8 albo f4 zależnie od producenta i jak jest nie usunięta partycja startowa to pyta się o reinstalację stratną bądź bezstratna, Stratna to taka która przywróci komputer do ustawień fabrycznych, a bezstratna to taka która zachowa pliki nie zapisane w folderach systemowych (żadne zainstalowanie programy nie zostaną ), czyli np usunie "Moje dokumenty" ale jak zrobisz kopię i najlepiej na drugiej partycji to Ci już tego nie usunie tak samo z ulubionymi z przeglądarki musisz zrobić i innymi plikami które chcesz zachować, tylko w dokumentacji musisz przeczytać który f wcisnąć. Lub Google wpisać model i tam raczej będzie który model jaki ma przycisk. Raczej nie f1 czy f2 bo to jest dla biosu ale (f2 chyba widziałem).

Przed chwilą sprawdziłem dla Lenovo to jest  klawisz F11 ale czy dla wszystkich

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/migr-4ufuyk

A jeszcze jedna sprawa nie wiem jak w W10 ale w starszych wersjach można było ustawić klasyczne menu.

może tak https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Jak-przywrocic-klasyczna-kompozycje-wizualna-w-Windows-10

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Na laptopie powinna być naklejka z licencją i kluczem systemu. Wystarczy zainstalować wersję do której posiadasz uprawnienia. Nie zalecam przywracanie z recovery, Za dużo syfu od producenta jest instalowanego.

Windowsa 10 można odchudzić. Wystarczy troszkę poszukać w necie jak to zrobić i większość irytującego shitu można się pozbyć. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś co większy update jego magnificencja Windows przywracał ustawienia domyślne, co mnie mało powiedzieć irytowało, a wręcz wqrwiało. Dlatego też u mnie z powrotem zagościła stara, poczciwa "siódemka".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 719 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...