• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

przywrócenie windowsa

0 głosów
78 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia w Systemy operacyjne, programy przez trawnik Nowicjusz (120 p.)
Witam, jestem kompletnym laikiem komputerowym, ale mam nadzieje, że dzięki waszym wskazówkom poradze sobie z problemem. Mianowicie ostatnio zakupiłam laptop z win 10, strasznie mnie irytował, więc spytałam sąsiada czy jest możliwość wgrania jakichś starszych wersji. Oczywiście problemu z tym nie było, ale nie wiedziałam, że ma zamiar wgrać pirata, co odkryłam później przypadkowo. Sąsiad gdzieś wyjechał a ja zostałam z piratem. Pytanie, czy jest możliwość powrotu do oryginalnego windowsa i jak to zrobić?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia przez MsMaciek123 Pasjonat (17,790 p.)
 • Sprawdź, czy można przywrócić ustawienia fabryczne komputera. To spowoduje ponowne zainstalowanie wersji systemu Windows dostarczonej z komputerem i usunięcie zainstalowanych plików osobistych, aplikacji i sterowników, a także wszelkich zmian wprowadzonych w ustawieniach. Wybierz przycisk Start , a następnie wybierz pozycję Ustawienia  > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktywacja. W obszarze Resetowanie ustawień do stanu początkowego wybierz pozycję Rozpocznij, a następnie odszukaj opcję Przywróć ustawienia fabryczne.

Jeśli chcesz zachować ważne dane weź Pendrive'a i tam zgraj. 

Źródło: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options

 

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia przez thryndl Nałogowiec (27,550 p.)
Jeśli sąsiad nie wywalił partycji recovery to jest możliwość przywrócenia systemu z tej partycji. Przywróci to całą konfigurację do stanu fabrycznego, takiego jak odebrałaś laptopa ze sklepu.

W innym wypadku, ponowna instalacja Windowsa 10 powinna rozwiązać sprawę. Klucz jest przypisywany do płyty głównej, więc podczas instalacji nie wymagane jest jego ponowne podawanie.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia przez niezalogowany
edycja 22 kwietnia

W starszych komputerach przy uruchomieniu wciskało się klawisz f8 albo f4 zależnie od producenta i jak jest nie usunięta partycja startowa to pyta się o reinstalację stratną bądź bezstratna, Stratna to taka która przywróci komputer do ustawień fabrycznych, a bezstratna to taka która zachowa pliki nie zapisane w folderach systemowych (żadne zainstalowanie programy nie zostaną ), czyli np usunie "Moje dokumenty" ale jak zrobisz kopię i najlepiej na drugiej partycji to Ci już tego nie usunie tak samo z ulubionymi z przeglądarki musisz zrobić i innymi plikami które chcesz zachować, tylko w dokumentacji musisz przeczytać który f wcisnąć. Lub Google wpisać model i tam raczej będzie który model jaki ma przycisk. Raczej nie f1 czy f2 bo to jest dla biosu ale (f2 chyba widziałem).

Przed chwilą sprawdziłem dla Lenovo to jest  klawisz F11 ale czy dla wszystkich

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/migr-4ufuyk

A jeszcze jedna sprawa nie wiem jak w W10 ale w starszych wersjach można było ustawić klasyczne menu.

może tak https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Jak-przywrocic-klasyczna-kompozycje-wizualna-w-Windows-10

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia przez PreZmyK Pasjonat (17,930 p.)
Na laptopie powinna być naklejka z licencją i kluczem systemu. Wystarczy zainstalować wersję do której posiadasz uprawnienia. Nie zalecam przywracanie z recovery, Za dużo syfu od producenta jest instalowanego.

Windowsa 10 można odchudzić. Wystarczy troszkę poszukać w necie jak to zrobić i większość irytującego shitu można się pozbyć. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś co większy update jego magnificencja Windows przywracał ustawienia domyślne, co mnie mało powiedzieć irytowało, a wręcz wqrwiało. Dlatego też u mnie z powrotem zagościła stara, poczciwa "siódemka".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 61 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca w Systemy operacyjne, programy przez ChrisOOO Początkujący (300 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

67,117 zapytań

114,065 odpowiedzi

241,764 komentarzy

47,028 pasjonatów

Przeglądających: 196
Pasjonatów: 9 Gości: 187

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...