• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ćwiczenie tworzenia stron

Object Storage Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez wszystkogubie Początkujący (280 p.)
Hej. Poproszę was o radę jak można ćwiczyć tworzenie stron, tzn skąd brać pomysły na wygląd i bazową tematykę. Mam porobione z youtuba i z neta, patrzyłem na ogłoszenia osób chętnych na kupno, ale one chcą podawać nawet ogóły przez maila, a ja chcę potworzyć tak niezobowiązująco. I czy warto w ogóle tworzyć portfolio z własnymi stronami zrobionymi wcześniej z poradników? Jak wy ćwiczyliście? Odnoszę wrażenie że robię kiepskie designy, chyba nie mam talentu do wyglądu. Można się nauczyć dobrego dobierania kolorów i formy?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2019 przez Hasira Bywalec (2,100 p.)
Hej, ja osobiście robiłem kilka stron samemu, też nie mam poczucia designu.

popytaj może znajomych, może oni podpowiedzą ci jaką stronę zrobić, ja osobiście na start polecam zrobić stronę trochę przestarzałą już, ale o tytule "Nowy Rok"

jeśli potrafisz to zrób jakiś zegar w JS, który będzie odliczał dni, godziny i minuty do nowego roku w tym przypadku 1 stycznia 2020 o 00h:00m:00s.

Może nie jest zbyt proste na start, ale nie potrzeba zbyt dużych umiejętności by to zrobić. Poszukaj w internecie na temat zegarków w JS i powinieneś dać radę ;)

Jeśli chcesz coś bardzo łatwego to możesz zrobić "zaślepkę" na stronę o tytule "Trwają prace techniczne", jeśli chcesz podgląd to zapraszam do mnie https://whitecinnamon.art
komentarz 20 kwietnia 2019 przez wszystkogubie Początkujący (280 p.)
o, ogarniam zegar. Fajny pomysł, można pokombinować z wyglądem :) Dzięki
+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Polecam wpisać w wyszukiwarce: web design inspiration.

Jeśli pooglądasz sobie ładne strony przez kilka, kilkanaście minut to mnóstwo pomysłów przyjdzie ci do głowy.
komentarz 20 kwietnia 2019 przez wszystkogubie Początkujący (280 p.)
Dziękuję, super:)
+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to może nie nastawiaj sie typowo na stronki www tylko bardziej na aplikacje spa. Musisz wtedy pouczycr sie js i np. angular czy react i wcale nie musisz znać się na grafice. Ja na przyklad w ogóle nie lubię bawić się w design dlatego wolę właśnie większe apki, gdzie takie rzeczy robi ux designer a ty dostajesz gotową makiete do zakodowania. Wydaje mi się, że właśnie to bedzie dobry kierunek dla Ciebie.
komentarz 20 kwietnia 2019 przez wszystkogubie Początkujący (280 p.)
dobra myśl, dziękuję

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 427 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 525 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w HTML i CSS przez Eimens Maniak (69,240 p.)
+1 głos
7 odpowiedzi 2,639 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2015 w HTML i CSS przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...