• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak naprawić błędy wskazane przez walidator W3C

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
995 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

Witam, mam pierwszy raz do czynienia z walidatorem i ogólnie pozbyłem się paru błędów, ale nwm jak naprawić to:

 

Spotkał się ktoś z takimi błędami?

 

 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2019 przez Ajver Bywalec (2,430 p.)
wybrane 19 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek
 
Najlepsza

@mucha250 W jaki sposób wrzuciłeś tam ten kod? Bo wygląda to tak, jakbyś wrzucił jako link z localhosta, a strona W3C nie ma do Twojego komputera dostępu. Tak to rozumiem.

Jeśli używasz tej strony: http://validator.w3.org/ to możesz kliknąć trzecią zakładkę (Validate by direct input) i po prostu wkleić ręcznie kod. Jest też opcja sprawdzenia CSS (trzeba zaznaczyć odpowiedni checkbox)

 

komentarz 19 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

ahh faktycznie źle wrzucone, teraz jest przez kod:

I dalej wyświetla się ten pierwszy + błąd parsowanie

komentarz 19 kwietnia 2019 przez Ajver Bywalec (2,430 p.)
Hmm, dziwny błąd. Być może wklejasz to w jakimś dziwnym systemie kodowania znaków? Jeśli przekopiowałeś to bezpośrednio z edytora tekstu, to sprawdź jakie masz ustawione. Najlepsze będzie UTF-8.

Dwa pytania:

1. W czym piszesz kod?

2. Na jakiej stronie sprawdzasz ten kod? (nie przypominam sobie tego interfejsu)
komentarz 19 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

Znaczy się system kodowania mam UTF-8: <meta charset="utf-8"/>, jeżeli chodzi o to w jakim edytorze to: notepad++ a kod sprawdzam na: https://validator.w3.org/unicorn/?ucn_lang=pl#validate-by-input+task_conformance

komentarz 19 kwietnia 2019 przez Ajver Bywalec (2,430 p.)

OK, mam bardzo podobne błędy. Wygląda na to, że to kwestia strony, a konkretnie czegoś o nazwie UNICORN (nie mam pojęcia co robi jednorożec na W3C ;) )

Na tej stronie: https://validator.w3.org/nu/#textarea powinieneś móc sprawdzić swój kod bez takich problemów. 

A jeśli chodzi o kodowanie znaków, to miałem na myśli to ustawienie w Notepad++:

Nie jestem pewien, czy to w tym leżał problem, ale może strona nie potrafiła przeczytać Twoich znaków jeśli miałeś ustawione inaczej?

komentarz 19 kwietnia 2019 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
Miałem ustawione na UTF-8 (bez BOM), czyli ogólnie te błędy to przez tą stronę? Na w3 mi się nie pojawiły te tylko inne
1
komentarz 20 kwietnia 2019 przez Ajver Bywalec (2,430 p.)
Mi wyskakiwały bardzo podobne błędy co Tobie, więc prawdopodobnie jest to kwestia strony.
+3 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Unicorn jest de facto do zaorania, jedynym sensownym walidatorem jest https://validator.w3.org/nu – walidacji czego innego niż HTML nie ma nawet sensu robić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 346 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w HTML i CSS przez schumix Początkujący (330 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 292 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...