• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rekrutacja na stanowisko programisty.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
293 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Hej,

jakiś czas temu byłem na rozmowie o pierwszą prace jako programista. Rozmowa z Panią z HR i Panem technicznym i tyle. Nic co mnie nie zdziwiło. Aleee czas oczekiwania na decyzje X tygodni. Pytanie, jeśli w ogóle można na nie odpowiedzieć, brzmi co się dzieje w tym okresie przecież "świeżo" po rozmowie chyba są w stanie już zarówno Pani jak i Pan stwierdzić czy Tak czy Nie. :/ Czemu ten okres oczekiwania liczy się w tygodniach no niewielu ale... ? Czy jest coś jeszcze na co wpływu już nie mamy po ?

Pozdrawiam :D !

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
wybrane 19 kwietnia 2019 przez Wi_ktos
 
Najlepsza
Cześć,

ze swojego doświadczenia, w totalnej większości poważnych tudzież mniej poważnych firm IT jest oczekiwanie liczone w tygodniach - najczęściej są to 2 tygodnie. Po tym okresie dostajesz zawsze odpowiedź, niezależnie od tego czy jest pozytywna czy też nie (jeśli jednak nie dostajesz to firma ma nijaką politykę rekrutacji). Dlaczego? Bo firmie na rękę jest trzymać z kimś dobry kontakt, gdyż kiedy na taką osobę nastanie potrzeba, taniej odzywać się bezpośrednio niż uruchamiać całą kosztowną machinę biurokracji.

Poprzednio pracowałem w małej firemce, jako junior dev, obecnie zatrudniłem się w międzynarodowym korpo i powiem, że sytuacja niczym się nie różni, standardowo 2 tygodnie na odpowiedź, po tym okresie mail tudzież telefon z pytaniem czy jest się dalej zainteresowanym i dobicie formalności. Także nie trać wiary, jak nie tutaj to uderzaj gdzie indziej.
komentarz 19 kwietnia 2019 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
edycja 19 kwietnia 2019 przez Wi_ktos
Hmmm ale co się dzieje w firmie w trakcie tych dwóch tygodni ? Coś jest jeszcze omawiane czy po prostu profilaktycznie niech pacjent odczeka swoje :/?
komentarz 19 kwietnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Stosując spychologię mogę powiedzieć "to już zależy", ale tak poważnie, postaw się w sytuacji rekrutera - twoim zadaniem jest jak najlepiej wykorzystać pieniądze zainwestowane przez firmę w proces rekrutacji - chcesz jak najlepszych ludzi. Zatem chcesz trochę poczekać, czy nie nasunie się ktoś lepszy - jednak musisz też wziąć pod uwagę, że jeśli ktoś jest istotnie dobry to im dłużej czekasz to tym większa szansa, że inna firma Ci go zwinie, także najwidoczniej optymalizacja tych dwóch parametrów doprowadziło działy HR do terminu dwóch tygodni.
1
komentarz 19 kwietnia 2019 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
OK, czyli dobrze rozumiem, że oni już wiedzą dają sobie tylko dwa tygodnie i patrzą czy jest szansa na lepszą osobę.  Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź :D !
1
komentarz 19 kwietnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
W przybliżeniu modelowo tak to powinno wyglądać ;)
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
  1. Nie chcą Cię i dyplomatycznie Ci podziękowali.
  2. Zbierają sobie wielu kandydatów i wybierają najlepszego, przy czym to jest trochę ryzykowne, bo zwykle szukanie pracy i pracownika to relacja wiele do wielu. Długie odwlekanie zwiększa ryzyko, że inna firma zgarnie tych najlepszych.
komentarz 19 kwietnia 2019 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
No podziekować jeszcze nie podziękowali bo czekam 2 tygodnie na odpowiedź czy tak czy nie. Więc i tak jeszcze czekam na odpowiedź :/
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A nie brałeś pod uwagę że wybrali kogoś innego, a o Tobie zapomnieli już? Wszyscy prawie tak robią.
komentarz 19 kwietnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Oj, nie w tej branży
komentarz 19 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@manjaro,

Wszyscy prawie tak robią.

jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło, a czasami chodzę sobie na jakieś rozmowy aby zobaczyć co człowiek jest wart na rynku :) W sumie to nie pamiętam sytuacji, gdy czekalem dłużej niż 2 tygodnie za jakimkolwiek info także nie, nie wszyscy tak robią, a nawet bym powiedział że chyba tylko jakieś pojedyncze przypadki małych firemek :)

komentarz 19 kwietnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A ja zazwyczaj spotykam się z sytuacją że jeżeli nie oddzwaniają to znaczy że nie są zainteresowani. Często nawet w ogłoszeniach jest to zaznaczone.
komentarz 19 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to przyznam, że jestem trochę zaskoczony... z ogłoszeń w sumie nigdy nie patrzę, najczęśćiej umawiałem się jak ktoś do mnie napisał czy zadzwonił ale jeśli zobaczyłbym cos takiego w ogłoszeniu to szczerze na pewno nawet nie próbowałbym się umawiać bo powiedz mi czym to jest jak nie totalnym lekceważeniem ludzi, ich czasu itd.? Ja wychodzę z założenia, że albo obie strony podchodzą do tego profesjonalnie albo niech sobie odpuszczą.

A tak z ciekawości to były jakieś większe firmy czy małe agencje itp.? (nie podawaj nazw, chodzi mi o Twoją subiektywną ocenę).
komentarz 19 kwietnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Raczej małe firmy bez działu HR ;) Zauważyłem też że jedyne które odpowiadają to państwowe placówki. Być może mają taki formalny obowiązek.
komentarz 19 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to od razu dopowiem, że moja opinia i moje doświadczenia dotyczą raczej większych firm, nigdy nie interesowala mnie w sumie praca w jakieś mikro firmie jako programista. Co do publicznych to nie wiem, ale bardzo możliwe ale te to bym raczej omijał :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vags Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 929 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 329 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...