• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaczynanie przygody z C#, Jak zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2019 w C# przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Witam, chciał bym zacząć szkolić się w języku C#, jestem w to naprawdę zielony, siedzę tylko w językach HTML/CSS trochę w PHP, jakieś porady? kursy ?
komentarz 16 kwietnia 2019 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Przerób podstawy języka C#, napisz prosty program w WPF, WinForms, Asp.Net(to będzie najtrudniejsze - MVC, WebApi).
komentarz 16 kwietnia 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Polecasz jakieś tutoriale? czy coś w tym stylu ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 16 kwietnia 2019 przez jankustosz1
Moim zdaniem pierwsze obiektowość powinien ogarnąć i jest to obojętne w jakim języku, bo wszędzie jest taka sama. Mirosław Zelent dobrze tłumaczy, ale nie wystarczy słuchać a trzeba jakiś useful projekt zrobić który z tego korzysta.

Moim zdaniem w frameworki nie ma co się od razu pchać bo tylko problemów sobie narobisz. Ogarnij wielowątkowość na jakiś programach w konsoli. Jakąś gierkę zrób w SFML'u (tak w c# też to jest). Nauczyć się przesyłać dane przez tcp i obsługiwać wiele klientów. Potem windows forms, a następnie wpf korzystając z mvvm, aby zauważyć zalety nad windows forms. Następnie Asp.Net lub jeżeli masz mocne nerwy to np. Xamarin.
komentarz 16 kwietnia 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Polecasz jakieś tutoriale? czy coś w tym stylu ?
komentarz 17 kwietnia 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ja się uczyłem z różnych źródeł, ale wszystko z neta.

To nie jest tak, że się uczy cały czas z jednego źródła. Jak uczę się, napotykam jakiś problem i szukam w necie rozwiązania, jeżeli taka strona zawiera więcej przydatnych rzeczy to ją przeglądam. Co do c# to znalazłem kiedyś jakiś video kurs na darkwarezie i z niego nauczyłem się podstaw, a potem zaawansowane rzeczy jak np. wielowątkowość m.in. z jakiś losowych poradników na yt. Ciężko mi powiedzieć jakie tutoriale najlepiej przerabiać, ale ostatnio uczę się xamarina w taki sposób, że wymyśliłem projekt jaki chcę zrobić i dążę do jego zrealizowania pokonując kolejne trudności, na przyszłość będę wiedział już jak sobie z nimi radzić. Wydaje mi się że to jest najbardziej efektywny i satysfakcjonujący sposób. Choć może problem jest taki że potrzebny czasami do takiej nauki jest jakiś próg wejściowy np. ja znam c# i wpf i tylko część rzeczy jest nowa, a jak się startuje od zera i bierze za coś bez elementarnej wiedzy to można się zniechęcić. Najlepiej ogarnij jakieś tutki i równolegle z nimi pisz własne projekty.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 769 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 653 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2019 w C# przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,302 wizyt

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...