• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Otwarcie forum / serwisu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez RAD Obywatel (1,810 p.)
Cześć!

Załóżmy że stworzyłem aplikację internetową coś w stylu facebook'a. Aplikacja jest oczywiście oparta na HTML-u i CSS z PHP i JavaScript. Zastanawiam się gdzie ten serwis umieścić na jakim hostingu żeby było to opłacalne. I też żeby było to miłe dla mojego portfela i dla użytkowników (najlepiej żeby nic nie kosztowało) ale to jest niemożliwe, to zastanawiam się na reklamami które by generowały jakieś pieniążki żeby opłacić hosting. Proszę was o poradę na ten temat, podeślijcie jakieś fajne artykuły na ten temat. I też bardzo chętnie bym wysłuchał porad od twórców tego forum. Jeżeli macie kontakt ze stwórcami tego forum podeślijcie do nich namiary.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 16 kwietnia 2019 przez RAD
 
Najlepsza

gdzie ten serwis umieścić na jakim hostingu żeby było to opłacalne

To zależy co to za aplikacja dokładnie, jakie ma wymagania, ile  przewidujesz użytkowników... Ciężko poradzić. Typowałbym, że to musi być raczej jakaś chmura, VPS albo dedyk, a nie zwykły hosting współdzielony. Jest nawet wygodniej cokolwiek zrobić, bo masz w pełni kontrolowane, możesz sobie tam instalować i stawiać co chcesz. Ale też musisz mieć wiedzę co i jak robić, na hostingu współdzielonym wchodzisz na gotowe i to sobie działa. Pewnie na początek jakiś się nada, ale jeśli to ma się rozwinąć to raczej bym nie szedł w tą stronę.

żeby było to miłe dla mojego portfela i dla użytkowników (najlepiej żeby nic nie kosztowało)

Tak pięknie to nie ma, na początku powiedziałbym wręcz, że na pewno nie będzie. Aby ktoś tam trafił musisz to gdzieś umieścić (serwer/y, domena), zareklamować, nagłośnić, a to kosztuje. Aby móc na tym jakoś zarobić (reklamy czy coś) ktoś tam musi wchodzić i się tym interesować. Koło się zamyka.

zastanawiam się na reklamami które by generowały jakieś pieniążki żeby opłacić hosting

Jak wyżej, aby wygenerować jakiś sensowny zysk z reklam to musisz mieć spory ruch. Co do konkretnych reklam to nie doradzę, bo nie znam rynku, sam korzystam tylko z Google Adsense i na razie nawet nic z niego do kieszeni nie dostałem (mała strona, mały ruch).

też bardzo chętnie bym wysłuchał porad od twórców tego forum. Jeżeli macie kontakt ze stwórcami tego forum podeślijcie do nich namiary.

Stwórcą to nie jestem, forum uruchamiał M. Zelent. Jednak jestem od dłuższego czasu w administracji i już trochę administratorem z w sumie pełnym dostępem oprócz tematów finansowych.

komentarz 15 kwietnia 2019 przez RAD Obywatel (1,810 p.)
Czyli nie wiesz na jakich technologiach jest postawione forum i jaki sposób jest utrzymywane. Nie pomyślałem o serwerze dedykowanym. Mógł byś podesłać linki do najlepszych serwerów dedykowanych.  A jeżeli chodzi o liczbę odwiedzających i zalogowanych to nie wiem. Myślę że około 10 tyś użytkowników. Tylko że serwer by musiał mieć całkiem dużo miejsca bo by musiał przechowywać posty itp.
1
komentarz 15 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Czyli nie wiesz na jakich technologiach jest postawione forum

Oczywiście wiem. Bez problemu każdy może się tego dowiedzieć, bo w stopce mamy nazwę silnika, a na Githubie cały kod. Nasze forum działa na silniku Question2Answer napisanym w PHP. Baza danych to MySQL. Na froncie standardowo HTML, CSS i JS, z bibliotek na froncie przewija się tylko jQuery.

jaki sposób jest utrzymywane

Co rozumiesz przez "sposób jaki jest utrzymywane"? Od strony kodu, technicznie? Od strony serwera? Finansów? Bardzo ogólne pytania zadajesz.

Nie pomyślałem o serwerze dedykowanym.

I być może nie musisz, pewnie jakiś cloud czy VPS też sobie poradzi.

Mógł byś podesłać linki do najlepszych serwerów dedykowanych. 

Nie mógłbym, bo nie siedzę w tym temacie, nie mam żadnego dedyka. Ponadto "najlepszych" jest słowem mocno niezdefiniowanym, dla każdego dobry może być inny, każdy może oczekiwać czegoś innego i co innego uznać za dobre.

Myślę że około 10 tyś użytkowników.

Ambitny cel muszę przyznać. Musisz sobie to jakoś skalkulować też przez to jaka jest aplikacja, jaka może generować obciążenia. Ciężko mi tu dokładnie radzić, bo nie mam praktycznego doświadczenia przy tak dużych poważnych aplikacjach.

Tylko że serwer by musiał mieć całkiem dużo miejsca bo by musiał przechowywać posty itp.

Posty to przecież goły tekst w bazie danych, nie wiem czy to zajmie aż tak dużo. Bardziej bałbym się o wszelakie pliki, zdjęcia itp., bo jak rozumiem też coś takiego się pojawi. Tu zależy jaką usługę wybierzesz, są serwery/cloudy gdzie dynamicznie dodajesz sobie pamięć w razie potrzeby i tyle.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 489 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w PHP przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 625 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w C# przez BLAZO Nowicjusz (230 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...