• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do liczenia ilu 29tych lutego przeżyłeś

Object Storage Arubacloud
0 głosów
177 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2019 w Java przez Adam Domański Początkujący (370 p.)
Cześć,

Mam do napisania program:

ile w swoim życiu przeżyłeś/aś dni 29 lutego. Nie zakładaj z góry, że np. bieżący rok nie jest przestępny,

z wykorzystaniem API Javy 8. Czy ktoś z Was zna jakąś metodę, która potrafiłaby coś takiego obliczyć? Skoro mam użyć API, to raczej nie jest dozwolone, aby użyć arytmetyki "Jak 2020 będzie przestępny", "Dzielimy wiek na cztery" itd. Nie mogę znaleźć nic konkretnego na stackoverflow.

Poproszę o pomoc.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2019 przez Filipek123 Użytkownik (840 p.)
Możesz zrobić to tak, że jeśli masz np 19 lat to przeżyłeś zakładajmy 19 lat czyli jeśli ktoś wpisałby ilość 19 to przeżył 19 lutych, oczywiście możesz zrobić to tak, że jeśli ktoś się urodził zimę to do tej wartości dać -1
komentarz 15 kwietnia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Nie o to chodzi w tym zadaniu.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2019 przez l1llIllIIlllIllll Użytkownik (660 p.)

Taki rok po angielsku nazywa się Leap Year - https://en.wikipedia.org/wiki/February_29

Poniżej przykład jak sprawdzić rok 2016 czy ma 29 lutego. Poprzez iterację możesz obliczyć ile takich lat miałeś w życiu.

LocalDate today = LocalDate.now();
if (today.isLeapYear()) {
  System.out.println("This year is Leap year");
} else {
  System.out.println("not a Leap year");
}

if (today.withYear(2016).isLeapYear()) {
  System.out.println("2016 is Leap year");
}

 

komentarz 16 kwietnia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Czyli to samo, co ja proponowalem. Rok moze miec tylko 365 lub 366 dni. Stad mozna wykorzystac metode zwracajaca bool.
–2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
edycja 16 kwietnia 2019 przez Benek
A co API może zwrócić? Możesz zwrócić np. liczbę dni dla zadanego roku?

EDIT: Jeśli już ktoś negatywnie ocenia odpowiedź, a nie narusza ona regulaminu, to wypadałoby napisać krótki komentarz, co w niej jest nie tak. Sam jestem ciekaw.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 259 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2017 w OpenGL, Unity przez Lahimowicz Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 857 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2020 w JavaScript przez michhal1 Początkujący (270 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 698 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...