• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Funkcja porównująca w JavaScript

0 głosów
84 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia w JavaScript, jQuery, AJAX przez timati Bywalec (2,060 p.)
Hej, dopiero zaczynam przygodę z java scirpt i robię sobie mały projekcik i nie wiem jak go ugryźć.

Otóż, mam dwa formularze i tam wpisuje dane liczbowe, wybieram coś z listy i zaznaczam checbox'a. Te dwa formularze są takie same i zależy mi na tym aby wyświetlić wyświetlić jakieś teksty w zależności od wpisania tych danych i różnice miedzy nimi. Wiem, że można to zrobić na pewno warunkami if, ale wydaje mi się, że będzie to zbyt zagmatwane i nieczytelne. Macie może pomysł jak takie coś można rozwiązać ???
komentarz 15 kwietnia przez mitelak Pasjonat (23,470 p.)
Co dokładnie chcesz zrobić i osiągnąć, bo z tego opisu ciężko to wywnioskować ;)
komentarz 15 kwietnia przez timati Bywalec (2,060 p.)
Chce na podstawie wpisywanych parametrów wyświetlić rożne teksty.

Np: w pierwszym formularzy wpisuje a,b,c i zaznaczam checbox, w drugim formularzu wpisuje c, d, e i nie zaznaczam checboxa. I teraz pod pierwszym formularzem wyświetla mi się "Super dobra decyzja" a pod drugim " Słaba decyzja ".

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia przez program naczelny Gaduła (3,000 p.)
Co to znaczy że będzie zagmatwane - jak napiszesz brzydki i zagmatwany kod to rzeczywiście masz rację, ale na to masz wpływ. Jeżeli chcesz po prostu napisać ładniejszy kod to możesz użyć instrukcji switch, i sprawdzać warunek case-m.

Ps: Generalnie to jeżeli if-y ci nie odpowiadają to nie musisz programować, jest wiele innych ciekawych dziedzin.
komentarz 16 kwietnia przez Gambr Mądrala (7,310 p.)
Zawsze mógłby zrobić jakąś klasę mapującą formularz na obiekt i inną klasę do porównania obiektów. Na pewnym poziomie i tak trzeba użyć jakiejś formy podjęcia decyzji, ify też mogą być czyste
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia przez Xevrrer Obywatel (1,600 p.)

Tworzymy proste przyciski HTML

<input type="text" id="myBtnFirst">

<input type="text" id="myBtnSecond">

Później możemy przeprowadzić walidacje lub dalsze instrukcje za pomocą JS

const firstBtn = document.getElementById('myBtnFirst');
const secondBtn = document.getElementById('myBtnSecond');

// poprzez własność 'value' pobranego obiektu możemy wyciągnąć wpisane w niego dane;

console.log(firstBtn.value);
console.log(secondBtn.value);

// własnością "checked" jeśli typ przycisku to np. checkbox możemy sprawdzić czy jest zaznaczony, zwróci nam true bądź false
// oraz, możemy przeprowadzić opsiane przez ciebie w komentarzach porównanie.

if (firstBtn==='banana'){
  console.log('you choose banana fruit');
}

Mniej więcej o takie coś ci chodziło?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 65 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 78 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2015 w C i C++ przez Juliko Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 57 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

65,755 zapytań

112,393 odpowiedzi

237,319 komentarzy

46,700 pasjonatów

Przeglądających: 129
Pasjonatów: 0 Gości: 129

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...