• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tło obejmujące obiekty rozstawione za pomocą float

0 głosów
44 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia w HTML i CSS przez mucha250 Początkujący (400 p.)

Witam, napisałem stronę a jej obiekty rozmieściłem za pomocą margin i float:(left,both,right). Z tym że po dodaniu floatów tło które wcześniej okalało większość elementów pojawia się nad nimi w postaci paska, tak jakby nie brało pod uwagę floatów.

Ustawiłem wysokość na 80vw, ale wtedy nie poprawnie się skaluje - gdy rozłożę okno przeglądarki na pół monitora tło kończy się przed elementami. Jak to poprawnie ustawić?

main{
	background-color:rgba(0, 0, 0, 0.90);
	width:60vw;
	height:80vw;
}

komentarz 14 kwietnia przez kenjiro244 Dyskutant (8,490 p.)
Ale naprawdę masz takie cuda jak flex czy gird które prawdopodobnie rozwiążą twój problem w przeciwieństwie do float i zabawy z nim.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia przez pablop76 Szeryf (96,690 p.)

Prawdopodobnie nie użyłeś lub źle zastosowałeś clear: both Ale tak jak wskazał @kenjiro244 lepiej używać w dzisiejszych czasach flexbox

komentarz 14 kwietnia przez mucha250 Początkujący (400 p.)

ok, tylko tak przeglądam i testuje tego fexboxa to on głównie rozstawia wszystko w postaci kolumn poziomo i pionowo w tym elementy wewnątrz elementu na którym go użyłem - całkowicie psuje  szyk:

po:

Da się to jakoś pominąć i rozstawić te większe elementy? prawo, lewo... Obczaję jeszcze Grida

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 49 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w HTML i CSS przez lach Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

65,642 zapytań

112,267 odpowiedzi

236,888 komentarzy

46,639 pasjonatów

Przeglądających: 129
Pasjonatów: 10 Gości: 119

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...