• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Autorski duży projekt, co sądzicie?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
350 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w PHP przez Hasira Bywalec (2,100 p.)

Witam, dziś przedstawiam swój autorski projekt wyszukiwarki Artystów (Artist's search engine).

Projekt ma na działaniu pomóc początkującym jak i rozwiniętym artystom grafik komputerowych (i nie tylko) dotrzeć do szerszej liczby osób.

strona oparta będzie na PHP, mysql, strona ma przypominać działaniem takie strony jak:

deviantart (nie znam innych)

zwykła wyszukiwarka, ale ta będzie tytułowo wyszukiwać artystów, którzy zarejestrują się na stronie wybierając specjalny "zestaw startowy", który w pełnej wersji będzie płatny co 3 miesiące (stawka nie jest jeszcze ustalona), ale będzie dostosowane to z myślą o nowych artystach, którzy nie zarabiają zbyt wiele

konto Artysty: będzie wyposażone w opcje edycji, będzie mógł pochwalić się swoimi pracami, w czym nie będzie musiał zakupywać własnej strony (wszystkie opcje edycji będą zaoferowane w "zestawie"),

będzie mógł robić "zamówienia szybkie" w zakładce o nazwie "JOBS" użytkownik zalogowany będzie mógł wystawić zlecenie typu "szukam artysty, który narysuje mi to i to w cenie 100zł" - każdy artysta będzie mógł "przygarnąć" request i obgadać resztę na chacie, który będzie wbudowany w stronę

użytkownik: ma standardowy, darmowy starter, w którym może składać "requesty" w Jobs, pisać do artysty (artysta musi zatwierdzić chat, w razie spamu jest możliwość zablokowania danego użytkownika),

ma standardowy profil, bez możliwości edycji, może wyszukiwać "Obrazem" - tak chcę taką technologię wprowadzić, i mam wielkie chęci by się z tym bawić.

użytkownik nie zalogowany może tylko używać search w celu wyszukania artysty

wyszukiwarka: będzie mieć opcje wyszukania tagami:

  • nick,
  • kraj pochodzenia,
  • stylem rysowania,
  • zaawansowaniem rysowania,
  • obrazem

zakupiłem do tego specjalną domenę (whitecinnamon.art), która jest w budowie i proszę ją traktować jako statyczny szkic, nie jest pewne, że obecny content na tej stronie będzie w finalnej wersji..

mam zamiar po ukończeniu 18 lat w te lato spróbować dostać się na jakiś startup, który pomoże mi rozwinąć mój projekt.

dodam, że strona ma być przejrzysta i nowoczesna, chciałbym połączyć te dwa zagadnienia.

a sama strona nie ma mieć w pełnej wersji reklam!

zapraszam do oceniania i krytyki :)

komentarz 14 kwietnia 2019 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
O, widze ze kolejna stronka dla futer, sam obecnie buduje baze artystow ktora za jakis czas bedzie dostepna :)
komentarz 14 kwietnia 2019 przez Hasira Bywalec (2,100 p.)
Nie tylko :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Zapowiada się fajnie

Takie projekty można zrobić na setki tysięcy sposobów a opis nie mówi bardzo dużo
Może wyjść bardzo dobrze na skalę światową, a może wyjść z tego projekt o którym usłyszy 300 osób, z czego 10 zostanie na dłużej niż kilka minut

Ale próbuj, żeby wszystko szło w stronę pierwszej wersji
I pamiętaj, że o sukcesie projektu i jego popularności nie decyduje jedynie jego wygląd czy jakość wykonania, liczy się też marketing, psychologia tłumu i inne czynniki

Jest masa aplikacji które są wykonane bardzo dobrze, a nikt o nich nie słyszał
Tak samo jak jest dużo produktów zarabiających ogromne pieniądze, mimo że dałoby się zrobić masę elementów lepiej
Czasami jest tak, że wydaje nam się, że nie ma konkurencji bo jest bardzo mało aplikacji na rynku, które w dodatku nie są idealne... a w rzeczywistości tych aplikacji są setki albo tysiące, jednak te które potrafią się odpowiednio reklamować, można policzyć na palcach jednej ręki
komentarz 13 kwietnia 2019 przez Hasira Bywalec (2,100 p.)
Gdy będę miał dofinansowanie to będę szedł w marketing / reklamy by to rozpromować :)

Rozwijam swoje umiejętności programowania,

Ale czasami jak utkne z czymś bardzo ciężkim to tu pomogą pieniądze by zamówić eksperta :)
komentarz 13 kwietnia 2019 przez niezalogowany

@marcin99b,

I pamiętaj, że o sukcesie projektu i jego popularności nie decyduje jedynie jego wygląd czy jakość wykonania

A to Ci niespodzianka... Jak patrzę jakie usługi, przedmioty, ludzie odnoszą globalny sukces, to mam wrażenie, że o tym sukcesie decyduje głównie wygląd ...

komentarz 13 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

To co powiesz o tej stronie https://www.imdb.com/ ?

Albo o tej stronie https://www.amazon.com/ ?

Albo o tej stronie https://movielens.org/ ?

Wszystkie są popularne (ta 3 może troche mniej), a jakoś od strony wizualnej nie są zrobione pięknie według standardów ostatnich lat
Co więcej, jest wiele małych stronek które wyglądają 10 razy lepiej, a nie udaje im się odnieść sukcesu, bo skupiają się na zrobieniu jedynie tego projektu, a nie na dawaniu wartości użytkownikowi 

Bo co z tego że załóżmy portal społecznościowy albo forum jest piękne i ma ciekawe funkcjonalności, skoro o wartości forum decyduje jego społeczność 
Jeśli forum nie posiada odpowiednich specjalistów, albo gorzej - panuje tam chamstwo, to nawet jeśli system forum jest świetnym produktem, nie wybije się w żadnych stopniu
A gdy spojrzymy na popularne fora, często można odnieść wrażenie, że wizualnie są zrobione w sposób bardzo podstawowy

To samo można powiedzieć o portalach ogłoszeniowych 

To samo można powiedzieć o sklepach i wizytówkach, dla klienta nie liczy się to czy wydałeś dużo na wygląd, tylko to, czy masz produkt którego on potrzebuje w cenie jaką on jest w stanie zapłacić

Oczywiście wygląd też ma znaczenie bo jeśli mamy dużo czasu spędzić używając jakiejś aplikacji, to wygodniej nam jest, jeśli jest ona ładna 
Ale to nie wygląd decyduje o tym, czy produkt od początku będzie ponosił straty, czy po chwili będzie wart miliony 
Często nawet nie sam produkt o tym decyduje
Tylko to ile osób zachęcimy do używania go (z zaznaczeniem "zachęcimy", a nie wspomnimy jedynie o jego istnieniu)

Klucz to żeby produkt dawał wartość klientowi 
Żeby ta wartość była w cenie, jaką klient jest w stanie zapłacić 
I najważniejsze, żeby klient wiedział o istnieniu produktu, oraz żeby klient czuł, że potrzebuje tego produktu 

komentarz 13 kwietnia 2019 przez Hasira Bywalec (2,100 p.)
@marcin99b +1 strona sama się nie rozpromuje, ale ustylizować z czasem mogę ją sam z zachaczeniem o radę web designera :)
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Możesz też zerknąć na historię podobnego polskiego portalu, czyli Digart, który niestety już nie działa. JavaDevMatt nagrał wywiad z twórcą tej strony.

Jeśli chodzi o model biznesowy dla systemu zleceń, to nieźle rozwiązuje to Oferia. Dla wykonawców masz tam konta darmowe i płatne. Płatne konto oznacza wyższą widoczność przy zgłaszaniu się do zleceń oraz możliwość kontaktu z klientem przez e-mail.

Czy na pewno chcesz ograniczać się tylko do zleceń graficznych?
komentarz 13 kwietnia 2019 przez Hasira Bywalec (2,100 p.)
Nie chcę by ludzie płacili za cokolwiek innego niż za samo konto artysty, ta strona ma na celu pomóc artystom dotrzeć do większej ilości osób = więcej dla niego zamówień, artysta w ten sposób zarabia, co 3 miesiące wpłaca trochę pieniędzy, by być widocznym w serwisie w zamian będzie miał portofilo, dostęp do łatwego kontaktu z klientem przez system czatowy cały proces kupna artu jest już poza serwisem

Ewentualne dla kont użytkowników mogę dać reklamy, a artyści będą od tego uwolnieni

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 804 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 307 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...