• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samoczynna zmiana rozszerzenia pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
123 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Alan Kruszyński Obywatel (1,410 p.)
Kupę czasu temu napisałem pewną stronę internetową i wrzuciłem na hosting, domenę wykupiłem w home.pl. Dzisiaj zauważyłem że na podstronie z galerią zdjęć w miejscu większości miniaturek wyświetla się puste okienko z dobrze znaną ikoną przedartej kartki, po kliknięciu komunikat "Cannot load media". Przeszukałem pliki w poszukiwaniu jakiś ewentualnych błędów, prze-uploadowałem zdjęcia z backupa, sprawdziłem czy link ze skryptem fancyboxa nadal działa poprawnie, ale bez zmian. Problem znalazłem w folderze ze zdjęciami - rozszerzenia tych zdjęć których nie wyświetlała strona zmieniły się na duże litery (.jpg na .JPG). Pozmieniałem rozszerzenia na małe litery, przesłałem folder, na stronie zadziałało, po czym pobrałem go na nowo na komputer i znów część zdjęć miała rozszerzenie dużymi literami, jednak nie aż tyle ile wcześniej. W internecie nic nie znalazłem na ten temat, chyba że zle szukam. Ktoś się z tym spotkał? Są jakieś sposoby by temu przeciwdziałać?
komentarz 13 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
i tutaj uwidacznia się potęga testów automatycznych 2e2, odpalanych w jakiś cyklicznych odstępach czasu, czego niestety 99% ludzi na tym forum nie docenia :) Sam nie raz już się przekonałem jak wiele takie automaty mogą pomóc i jak szybko potrafią wykryć, gdy np. inny programista zmodyfikował kod, który "teoretycznie" nie powinien nic popsuć :)

A wracając do tematu to trochę wątpię aby na serwerze z automatu było coś takiego zapięte, a masz pewność, że nie lata Ci żaden demon czy nie odpala się jakiś jednorazowy skrypt który mógłby modyfikować te pliki?
komentarz 14 kwietnia 2019 przez Alan Kruszyński Obywatel (1,410 p.)
Na owym serwerze wisi tylko ta jedna strona i tylko jedna domena jest przypięta, nikt nie ma dostępu poza mną, hasło też raczej nie należy do gatunku "byle jakieś było". W plikach jedynym skryptem jest właśnie fancybox który nigdy problemów nie robił (strona zawisła jeszcze na starej wersji panelu home.pl), przejrzałem foldery, pliki, zapięte linki, nie ma tam nic czego tam być nie powinno
komentarz 14 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

przejrzałem foldery, pliki, zapięte linki, nie ma tam nic czego tam być nie powinno

chodziło mi raczej o np. jakiegoś crona itp.

komentarz 14 kwietnia 2019 przez Alan Kruszyński Obywatel (1,410 p.)
nope. też nie ani nic z tego rodzaju

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,570 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,317 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2017 w PHP przez lethzik Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,552 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...