• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysokie użycie pamięci RAM

Object Storage Arubacloud
0 głosów
556 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez baby_live Nowicjusz (120 p.)
Witam.
Nie dawno kupiłem nowego laptopa. Użytkuję go już 2 tygodnie i problem nie pojawiał się wcześniej. Chodzi o zużycie pamięci RAM. Podczas grania np. w GTA Online wcześniej nie odczuwałem żadnych ścinek a gra chodziła bardzo płynnie, lecz ostatnio ze dwa dni temu zaznałem ścinania się gry. Podczas grania uruchomiłem Menedżer Urządzeń i okazało się że pamięć RAM jest wykorzystywana w 98%. Po wyłączeniu gry poziom zużycia RAM pozostaje na poziomie 40-50% (ok.4gb). Po włączeniu laptopa poziom jest taki sam. Próbowałem wielu rzeczy lecz nic nie pomaga. Uważam że to nie jest normalne żeby na 8gb RAM laptop wykorzystywał aż 4gb. Nie wiem jakie zużycie było wcześniej bo nie zwróciłem na to uwagi, ale raczej mniejsze, ponieważ nie odczuwałem żadnych ścinek podczas grania w jakąkolwiek grę.
Prosiłbym o pomoc.

Dell G5 15:
Intel Core i7-8750H CPU 2.20GHz (Turbo Boost - 4.00GHz) (12 CPUs)
8 RAM
4 VRAM
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

Zrzuty ekranu z Menadżera Zadań:
https://drive.google.com/drive/folders/1UvGAVxAlBUzIMA8Iv6OVbhqtI2tJyzdn?usp=sharing
komentarz 12 kwietnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Scan adwcleanerem był?
komentarz 12 kwietnia 2019 przez baby_live Nowicjusz (120 p.)
Niestety nie robiłem. Zaraz postaram się to zrobić.
komentarz 12 kwietnia 2019 przez baby_live Nowicjusz (120 p.)
Przeskanowałem i naprawiłem błędy, lecz nic nie pomogło.
komentarz 13 kwietnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Skoro coś było, to jakiegoś syfu porobiło. Nie masz problemu z jakimiś Toolbarami itp. ? Ja to bym porządnie zeskanował i postawił system na nowo. Znając Dell'a, HP i inne tego typu pakują masę syfu do systemu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)

Na screenie widać że firefox zjada Ci najwięcej ramu, nie wiem czy podczas innego użytkowania coś innego strzela w góre. Jeśli chodzi o samego FF to przeanalizuj pod kontem opisanych w tym artykule: https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-uses-too-much-memory-ram

komentarz 12 kwietnia 2019 przez baby_live Nowicjusz (120 p.)
Firefox był włączony ponieważ dodawałem post. Niestety nawet przy wyłączonym FF zużycie utrzymuje się na poziomie 3-4gb.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 6,250 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Shiny97 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 116 wizyt

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...