• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer resetuje sie po 5 sekundach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,726 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Berek Nowicjusz (120 p.)
Witam wstalem dzisiaj rano i po włączeniu kompka resetuje on sie co 5 sekund,  na monitorze czarny ekran patrząc po forach to zrobiłem pare rzeczy o które zalecali ludzie.  Ściągalem radiator i go przedmuchalem wyczyscilem,  reserowalem cmos do ustawien fabrycznych i wyczyscilem tez zasilacz. Duzo nie zrobiłem ale zawsze cos przypuszczam ze może to zasilacz padł nie wiem...  

GTX 1050Ti

MSI h61m-p31

I5

Zasilacz 500W

Ratunku co robic
komentarz 10 kwietnia 2019 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Powiedz czy pika przy włączaniu na znak działania płyty głównej i procesora?
komentarz 10 kwietnia 2019 przez Berek Nowicjusz (120 p.)
Pika tak przed wyłączeniem a przy tak jakby tez startuje dłuższym plikiem
komentarz 10 kwietnia 2019 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)

Sprawdź jak pika przy starcie. Jest coś takiego jak kody biosu, inne dla płyty głównej phoenix/awards inne dla ami. To pierwsze co musisz sprawdzić w tej sytuacji. https://www.pcworld.pl/porada/BIOS-dzwieki-co-one-oznaczaja,384834.html <-to ci pomoże w rozszyfrowaniu kodu. Ważne że bios się w ogóle odzywa, nie idź do żadnych serwisów przed tym, bo cię wytrzebią na hajs.

AMI:
1 długi, 1 krótki - problem z płytą systemową
1 długi, 2 krótkie - problem z kartą graficzną

Phoenix/Award:
Jeden długi dźwięk - błąd pamięci

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2019 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
Hej próbowałeś wyjąć karte graficzną i podpiąć się pod integrowaną jak masz taką możliwość, możliwe że coś jest z zasilaczem lub kartą graficzną, po samych informacjach że komputer się wyłącza po 5 sek nie jestem zbyt dużo stwierdzić, masz możliwość sprawdzenia napięcia zasilacza?
komentarz 10 kwietnia 2019 przez Berek Nowicjusz (120 p.)
Nie mam mozlieosci
komentarz 10 kwietnia 2019 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
Bardziej bym obstawiał na problem z zasilaczem, moge mode płyty głównej?

Edit: okej jest
komentarz 10 kwietnia 2019 przez Berek Nowicjusz (120 p.)
Model wyżej masz ogólnie obstawialbym zasilacz bo to chinol jakiś który działa juz 2 lata xd
komentarz 10 kwietnia 2019 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
Też mi się tak wydaje ale jak widzę w twoim modelu płyty głównej powinna być karta zintegrowana, spróbuj odpiąć kartę graficzną i podpiąć kabel VGA do płyty głównej i monitora jezeli taki posiadasz
komentarz 10 kwietnia 2019 przez Berek Nowicjusz (120 p.)
Nie ma wejścia VGA, są dvi-d i hdmi
komentarz 10 kwietnia 2019 przez Berek Nowicjusz (120 p.)
Warto może dodać ze w nazwie modelu płyty jest jeszcze (g3) xd
komentarz 10 kwietnia 2019 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
Okej to polecał bym zanieść do serwisu komputer, usuną usterkę albo iść z zasilaczem by sprawdzili ci napięcie, lecz to bedzie dłuższa robota gdyż jeżeli nie będzie to zasilacz bedziesz miec problem z kartą graficzną,
komentarz 10 kwietnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Są przejściówki VGA-HDMI
komentarz 10 kwietnia 2019 przez Berek Nowicjusz (120 p.)

Okej dzięki mam nadzieje ze to zasilacz

komentarz 10 kwietnia 2019 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
Tak ale nie opłaca ci się kupować w tej sytuacji
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2019 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)

Sprawdź jak pika przy starcie. Jest coś takiego jak kody biosu, inne dla płyty głównej phoenix/awards inne dla ami. To pierwsze co musisz sprawdzić w tej sytuacji. https://www.pcworld.pl/porada/BIOS-dzwieki-co-one-oznaczaja,384834.html <-to ci pomoże w rozszyfrowaniu kodu. Ważne że bios się w ogóle odzywa, nie idź do żadnych serwisów przed tym, bo cię wytrzebią na hajs.

AMI:
1 długi, 1 krótki - problem z płytą systemową
1 długi, 2 krótkie - problem z kartą graficzną

Phoenix/Award:
Jeden długi dźwięk - błąd pamięci

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 226 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Bobi2222 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Krymartian Nowicjusz (160 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...