• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pomoc przy wyborze studiów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
133 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kingof Początkujący (310 p.)
zamknięte 21 listopada 2019 przez kingof

Witam!

Jestem tegorocznym maturzystą , chodzę do klasy biol-chem-mat. Na maturze będę zdawał biologie i angielski. Jednak już teraz wiem że był to błąd. Teraz wróciłem do mojego dawnego hobby jakim jest informatyka , programowanie.

Wiem ,że biologia nic mi nie pomoże w dostaniu się na studia. Mam kilka pytań więc odnośnie studiów

1. Jeśli zdam matematyke podst. na wysoki wynik czyli pewnie w okolicach 90% i angielski tak samo mam szanse dostać się gdzieś na informatyke? 

2. Czy polecacie jakieś kierunki studiów ,które w przyszłości mogły by pomóc w karierze programisty?

3. Czy opłaca mi się teraz pójść na jakiś inny kierunek i za rok napisac rozsz. informatyke i matematyke zmieniająć studia na informatyczne?

komentarz zamknięcia: ottrzymalem odp

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2019 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
Hej,

1. Jasne masz szanse dostać się na takie studia, wszystko zależy jak ci pójdzie matura i jak z materiałem u ciebie z informatyki gdyż musiał byś trochę ogarniać rzeczy które były w technikum.

2. Zależy gdzie mieszkasz gdyż nie wiem czy byś jeździł np na drugi koniec Polski, kierunek może być każdy jaki chcesz, programista itd.

3. Moim zdaniem lepiej było by odrazu spróbować dostać się na studia informatyczne, jeżeli dobrze u ciebie z materiałem z informatyki

Jest to moje zdanie, ale powinieneś iść tam gdzie czujesz się dobrze w zawodzie gdyż taka praca sprawiała by ci przyjemność a nie tylko w celach zarobkowych, patrząc na rynek pracy programiści są i będą potrzebni :)
komentarz 10 kwietnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Niekture uczelnie bardzo łatwo przyjmuja studentów na wydział informatyki z niskimi wynikami, ale odpadniesz po pierwszym semestrze. Zdać matematykę i informatykę rozszerzoną z wysokim wynikiem? Najpierw próbuj ją zdać z wysokim wynikiem bo możesz miec problemy. Transformacja Fouriera to sa równania różniczkowe. Masz pojęcie o tym? Na informatyce jest dużo wyższej matematyki.
komentarz 10 kwietnia 2019 przez kingof Początkujący (310 p.)
O to czy sobie poradze na studiach to nie mam obaw. Znam c++ , teraz poznaje jave, z matematyki tez jakos bardzo tragicznie sobie nie radze. Chodzi mi jedynie o dostanie się do jakiegos wiekszego miasta a nie do Ciechocinka :D
komentarz 10 kwietnia 2019 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
Tak, powinieneś sie dostać ale to zależy od matury. Im lepiej wieksze szanse masz
komentarz 13 kwietnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)

@kingof,
 zrób testy maturalne z matematyki rozszerzonej i informatyki rozszerzonej, żebyś nie był zaskoczony jakie to są trudne zadania.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 273 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ARCZIKOX Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 227 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Unown Początkujący (460 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...