• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zastanawiam się który profil będzie lepszy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez użytkownik1234 Użytkownik (630 p.)
zmienione kategorie 9 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk
Na jaki profil lepiej się udać:

-Technik Informatyk

-Technik programista
komentarz 9 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Co to ma wspólnego ze sprawami forum?

Lepszy dla kogo? Nie wiemy co chcesz robić, czym się interesujesz, na jakiej podstawie mamy doradzać?
komentarz 9 kwietnia 2019 przez użytkownik1234 Użytkownik (630 p.)
Nie wiedziałem jakieą kategorią dać. Chodzi mi o to po którym z tych profili posiada się większą wiedzę i umiejętności oraz który jest bardziej przyszłościowy.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Najlepszy będzie technik hodowli jedwabników!

A tak na serio to generalnie technikum nie nauczy się dobrze zawodu w IT, to niestety jest fakt i raczej wątpię, abyś trafił do naprawdę dobrego technikum programistycznego, wydaje mi się, że chyba takowe w Polsce nie istnieje.

Ale odpowiedz sobie na pytanie co chcesz robić, czym się chcesz zajmować? Prawda jest taka, że programowania nauczysz się sam w domu, nawet studia nie są tu do niczego potrzebne. I nie mówię tego z powietrza, sam jestem osobą, która zmieniała branżę na programowanie, a nie mam w tym kierunku zadnej szkoły i pracuję obecnie z kilkoma naprawdę dobrymi programistami (w tym również seniorami), którzy mają tylko liceum i nawet nie myślli iść na studia.

Jeśli jednak chciałbyś iść w kierunku jakimś bardziej sprzętowym itp. to może technikum nie będzie złym wyborem... tutaj nie wiem... w LO raczej na 99,9% nie będzie na informatyce zabaw ze sprzętem, w technikum myślę, że prędzej jest na to szansa. Tutaj więc może technikum mieć pewne korzyści.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jeśli mówimy o programowaniu to jaką wiedzę i umiejętności posiądziesz zależy tylko od Ciebie, bo uczysz się sam. Nauczyciel może Ci ewentualnie w tym pomóc, kierować na pewne tory. Zależy jak trafisz - bardziej nie od kierunku, a nauczycieli i poziomu szkoły. Jakbyś nie trafił to nauka programowania i tak jest pracą własną i czy będziesz po informatyku, programiście czy poloniście nie będzie miało dla większości żadnego znaczenia. Ważne będą Twoje realne umiejętności.

Także jeżeli interesujesz się programowaniem możesz sobie iść na technika programistę, może będzie tam więcej programowania. Jak ogólnie informatyką to możesz iść na technika informatyka, może będzie więcej ogólnych zagadnień z IT. Ale wielkich różnic w poziomie i jakości zdobytej wiedzy bym się nie spodziewał.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 475 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2018 w PHP przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w PHP przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...