• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyszukiwanie informacji - gdzie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2019 w Offtop przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
W internecie, a szczególnie jego ciemnej stronie (dark net, deep web itp.) znajduję się naprawdę wiele rzeczy. Nie raz spotykałem osoby posiadające wielką wiedzę na temat rzeczy mało popularnych a jednocześnie bardzo zaawansowanych, czasami nie do końca legalnych. Ostatnio słyszałem (sprawdzone) np. o skryptach, które przeszukują dark net poruszając się po linkach w poszukiwanie konkretnych haseł, w tym przypadku scen z filmu jeszcze przed jego premierą. Podobnie spraw mają się z obsługą systemów windows jak i linuksów w sposób bardziej zaawansowany oraz tworzenia na nie oprogramowania działającego niżej, nie pod ścisłą kontrolą systemu (nie chodzi mi tu tylko o wirusy, ale programy działające w tym stylu). W zarówno Polskim jak i Angielskim internecie nie ma o tym zbyt wiele, czasami można jedynie natrafić na gotowe działające "zaklęcia", ale mi chodzi o zrozumienie tych spraw.

ża wszelką pomoc, jak i wskazówki gdzie tego szukać z góry dziąkuję

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Podobnie spraw mają się z obsługą systemów windows jak i linuksów w sposób bardziej zaawansowany oraz tworzenia na nie oprogramowania działającego niżej, nie pod ścisłą kontrolą systemu (nie chodzi mi tu tylko o wirusy, ale programy działające w tym stylu).

Nie obraź się, ale trochę ten post wygląda mi jakby pisał go gimnazjalista podniecony hasłem dark net i czarodziejskimi możliwościami hakerów itp.... Jeśli chcesz bawić się w takie rzeczy to informacje znajdziesz wszędzie, po prostu szukaj pod hasłem programowanie... Naucz się dobrze programować i sam zobaczysz o co w tym wszystkim chodzi :)

komentarz 9 kwietnia 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Wiem że to tak trochę brzmi, ale chodzi mi o rzeczy w stylu: niedawno miałem problem z raspberry pi, a jedna osoba na forum podawała mi na bieżąco co zrobić, chociaż ja przeszukałem cały google po trzy strony do tyłu i nic nie działało.

A z tym dark netem to po prostu bo się spotkałem z tym skryptem i chciałbym wiedzieć w czym i jak takie rzeczy się tworzy.

A co do reszty to do tej pory pisałem w php, c++ i javie, lecz zawsze aplikacje były emulowane przez system. Jak w takim razie napisać instalator czy program edytujący i przeszukujący pliki innych programów?

Tego wszystkiego już nie znalazłem
komentarz 9 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

 do tej pory pisałem w php, c++ i javie

80% seniorów z jakimi pracuję nie może się pochwalić dobrą znajomością takiej trójcy... co najwyżej najczęściej 2 języki, a jeśli trzy to bardziej zbliżone, typu PHP, Java, Kotlin itp. :)

komentarz 9 kwietnia 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Preferuje desktopowe, zaczynałem od c++, poznałem go do dość zaawansowanej obiektowości, porobiłem parenaście projektów, biblioteki graficzne, parenaście projektów , nie chciałem jednak iść w grafikę więc przeszedłem na javę i obecnie tworzę aplikacje korzystające z baz danych.

A co do php, uczyłem się trochę, poznałem do PDO, parę projektów, jeden nawet dla kogoś, dziennik zajęć aikido wzorowany na librusie, wolę jednak javę i c++, z frontendem nie zaczynam, nie przypadł mi do gustu, wszystkie aplikacje mają bardzo skromne gui

Nie o to jednak chodziło w tym wątku
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Nie raz spotykałem osoby posiadające wielką wiedzę na temat rzeczy mało popularnych a jednocześnie bardzo zaawansowanych, czasami nie do końca legalnych.

Czemu więc nie zapytałeś tych osób, skąd one posiadają takie informacje?

Ostatnio słyszałem (sprawdzone) np. o skryptach, które przeszukują dark net poruszając się po linkach w poszukiwanie konkretnych haseł (...)

Brzmi to jak zwykły web scraping, który możesz wykonać np. Pythonem.

Podobnie spraw mają się z obsługą systemów windows jak i linuksów w sposób bardziej zaawansowany oraz tworzenia na nie oprogramowania działającego niżej, nie pod ścisłą kontrolą systemu (nie chodzi mi tu tylko o wirusy, ale programy działające w tym stylu).

Raczej ciężko by coś działało niżej niż system, chyba że masz na myśli BIOS. Jeśli mowa o braku kontroli systemu, to przychodzi mi na myśl buffer overflow. Można do tego wykorzystać Asembler, C czy C++.

W zarówno Polskim jak i Angielskim internecie nie ma o tym zbyt wiele, czasami można jedynie natrafić na gotowe działające "zaklęcia", ale mi chodzi o zrozumienie tych spraw.

Te rzeczy są opisane, widocznie szukasz pod złymi hasłami. Aby te zaklęcia zrozumieć, to musisz poznać na czym polega programowanie w różnych paradygmatach.

Jak w takim razie napisać instalator czy program edytujący i przeszukujący pliki innych programów?

Jak chcesz to upakować w jednym exe i komuś podesłać, to Ci nie podpowiem. Ale jak potrzebujesz na użytek własny, to poczytaj o gotowych narzędziach pod Linuxem typu find, awk, sed, grep, które możesz oskryptować w bashu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez ketnasar_77 Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 26 września 2019 w C i C++ przez Jakub_27 Nowicjusz (140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...