• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena CV - Wsparcie IT / HelpDesk

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,934 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GRafit Nowicjusz (160 p.)

Cześć! Obecnie studiuję zaocznie informatykę magisterską i staram się o pierwszą pracę jako specjalista ds. wsparcia IT. Na tę chwilę doświadczenie mam jedynie z płatnych praktyk pilotażowych. Swoje CV wysyłałem już do wielu różnych firm, ale odzew jest niestety mały. W zależności od opisu stanowiska zmieniałem treść CV. 

W razie potrzeby mogę nauczyć się (lub douczyć się) podstaw SQL'a, Javy, administrowania systemami Linux, Windows Server itp. Zaczynam też stopniowo uczyć się front-end'u/back-end'u, by w późniejszym czasie spróbować sił jako web developer. Czy w moim CV jest coś, co powinienem dodać, usunąć lub poprawić? Co powinienem jeszcze znać na podstawowym poziomie, żeby mieć większe szanse na zatrudnienie? Wezmę pod uwagę wszelkie sugestie.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
edycja 6 kwietnia 2019 przez Kamil Naja

CV na ciemnym tle nie nadaje się do wydruku. Wiele osób zwróci uwagę na określanie znajomości technologii za pomocą kropek. W umiejętnościach i atutach lanie wody. Wywaliłbym ikonki z zainteresowań. W znajomości programów, dopisz coś ambitniejszego niż pakiet Office. Wymieniasz go 2 razy, moim zdaniem, to podstawa w pracy biurowej i zastanawiałbym się, czy o nim wspominać.

Przy opisie znajomości języka angielskiego masz chyba błąd - https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/srednio-zaawansowany;10417.html

0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
edycja 6 kwietnia 2019 przez marcin99b
Kolorystyke i kwestie wizualne bym zmienił bo wygląda jak zrobione w paintcie
Nie mówie że ja mam jakieś super cv
Ale dużo czytelniejsze będzie zrobienie tego krok po kroku, bez zabawy w kolorki, ikonki i inne

Sekcja zainteresowań zajmuje dużo miejsca, a nie ma aż tak dużego znaczenia -> połowa z tego to zainteresowania które wpisuje każdy
A dodatkowo ikonki są duże, lepsze byłoby wypisanie tych cenniejszych typu frontend, jako liste

Dodatkowo w atutach wiele sie zlewa
Przykładowo
Motywacja do pracy, Zaangażowanie, Pozytywne nastawienie, Chęć rozwoju
Znaczą dokładnie to samo... czyli nic, bo wpisuje to każdy kto chce zrobić dobre wrażenie
Lepiej wpisać samo "chęć rozwoju" i zająć mniej miejsca, pamiętaj że rekruter to też człowiek i nie chce czytać 4 razy tego samego

Poza tym nie mam większych zastrzeżeń
Opis pracy moim zdaniem zajmuje dużo miejsca, ale to pewnie kwestia rozmiaru czcionki

Lista umiejętności... akurat tutaj jestem zwolennikiem na umiejętności główne, gdzie nie odpadniesz na pierwszym pytaniu
oraz sekcja typu "doświadczenie w pracy z..", gdzie opisujesz rzeczy z którymi pracowałeś, ale jednak nie jesteś specjalistą
Bo głupio byłoby odpaść na pierwszym pytaniu z czegoś, co wpisałeś do cv
A wpisując coś w sekcje "doświadczenie w pracy z...", możesz uniknąć trudniejszego pytania, bo ty tylko robiłeś podstawowe rzeczy, albo jedynie takie które były wymagane w kilku konkretnych sytuacjach -> nie znasz tego dobrze od wielu stron
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2019 przez jaro65 Nowicjusz (220 p.)

W sumie poprawnie napisane, ciekawa grafika choć ja osobiście wolę bardziej stonowane kolory (chyba że kandydat ubiega się na stanowisko kreatywne - np. grafik, specjalista do spraw reklam, itp.).

Ja wolę klasyczne wzory - https://otokariera.pl/cv-informatyka-programisty-wzor

W tym całym dokumencie zabrakło mi jedynie informacji na jakie stanowisko aplikuje kandydat, jaka jest jego ostateczna profesja i co chce robić bo wcześniej był administratorem.

Świetna rubryka "Atuty",  ja osobiście zamieszczam na samej górze rubrykę "Podsumowanie". 

komentarz 12 kwietnia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Świetna rubryka "Atuty",  ja osobiście zamieszczam na samej górze rubrykę "Podsumowanie".

Nie mogę się zgodzić. To jest zbędne. Na dodatek zawiera błąd ortograficzny.

komentarz 12 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

W tym całym dokumencie zabrakło mi jedynie informacji na jakie stanowisko aplikuje kandydat

CV nie jest miejscem na takie informacje :) Aplikujesz na konkretne stanowisko wysyłając np. e-mail z CV i w e-malu piszesz o jakim stanowisku mowa. CV to dokument, który powinien być wg mnie uniwersalny do wielu firm, on pokazuje suche fakty o Tobie i tyle.

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Osobiście bardzo nie lubię takich subiektywnych ocen wiedzy jakimiś kropkami, procentami itp.

Na przykład, co oznacza dla Ciebie 5/6 w znajomości word? Prawie 100%, więc rozumiem, że jest to prawie 100% możliwości Word i nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, jak na rozmowie o pracę poproszę Cię o napisanie jakiegoś skryptu w VB tworzącego dokument na podstawie jakiś danych z pliku...?

Oczywiście może przekoloryzowałem, ale np. ja uważam, że gdybym miał podać poziom znajomości Office to dalbym sobie max 3/6 gdyż z VB miałem dość mały kontakt, a to bardzo potężne narzędzie w Office, a sama obsługa tabelek, kolorków, formatowania tekstu itp. to nawet nie wiem czy można powiedzieć, że jest te 50% możliwości pakietu... jakby się tak dokładnie zastanowić to może nawet dałbym sobie 2/6.

 

Ponad to w moim odczuciu CV powinno być proste i schludne, żadnych kolorków i wodotrysków. Ja chcę dowiedzieć się konkretnie co umiesz, gdzie pracowałeś, ewentualnie jaką szkołę kończyłeś (choć tutaj często spotykałem się z opiniami, że obecnie w świecie IT ma to coraz mniejsze znaczenie).

Generalnie spoko, ale jak dla mnie wywal wszelkie kolorki i te kropki, bo uwierz mi, one kompletnie nic nie znaczą. Czasami ludzie potrafią aplikować na front-end developera pisząc JavaScript 90%, a odpadać na banalnym pytaniu czym jest w JavaScript iterator czy czym jest XHR... serio... 90% i brak totalnych podstaw, i tutaj mówię o faktycznej sytuacji jaka mnie spotkała... :(

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 187 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 621 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez yoyc Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
8 odpowiedzi 6,160 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...