• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

torrenty się nie pobierają

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
929 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Nixxn Nowicjusz (130 p.)
torrenty się nie pobierają, a zapora systemowa wyłączona
1
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
tylko nie mów że dzisiaj w dobie tak popularnego netflixa za parę zł i mliarda kin w każdym mieście czy wypożyczalni gier itp. chce Ci się bawić w torrenty :)?
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Nixxn Nowicjusz (130 p.)
Chce sobie pobrać Anime :)
1
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
dam sobie rękę uciąc, że za parę zł można mieć dostęp do jakiegoś konkretnego zbioru animków na jakiś japońskich itp. serwisach i przynajmniej pewnie nie ma wtedy problemów z jakością itp. itd. ale rób jak chcesz, dla mnie jest to trochę zabawa pod górkę... w takie rzeczy to się człowiek bawił w wieku 15 lat :)
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Nw skąd te wieszanie psów ~ niech robi co mu się żywnie podoba, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że przy pomocy Torrent'ow można ściągnąć lwią część dystrybucji linux'owych i wcale nie musi to być pirat (jak to się większości wydaje).
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Nw skąd te wieszanie psów

nie twierdzę, że są tam tylko rzeczy nielegalne, ale co do piractwa to akurat jestem przeciwnikiem takiego czegoś... z jednej strony ludzie by chcieli aby jako programiści i ogólnie informatycy zarabiali tysiące zł, a z drugiej żałują dosłownie paru zł na oryginalne dostępy itp. 

A co do aplikacji to wielu moich znajomych ma również oryginalne apki, systemy itp. po pierwsze ze względów prawnych (głównie osoby co mają firmy), a po drugie po prostu z wygody, często zakup oryginału daje Ci wiele aktualizacji itp.

Także mnie nikt nie przekona, że piracenie jest spoko.Jak chcesz filmy to weź sobie netflixa czy wykup jakiś lepszy pakiet w kablówce itp. Jak chcesz gierki to masz przecież dzisiaj wypożyczalnie gier, nie musisz wszystkiego kupować jako nowe. Jak chcesz muzykę to weź sobie dezeera itp. i naprawdę za parę zł masz full dostęp, wygodę itp.

komentarz 5 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Również popieram legalne źródła ~ tym bardziej, że przy obecnej ich dostępności piracenie nie ma najmniejszego sensu, ale dziwi mnie nieco fakt, że wątek ten jest minusowany wręcz na potęgę.
komentarz 5 kwietnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 5 kwietnia 2019 przez jpacanowski

Torrent to nie tylko filmy czy seriale. Nie każdy z resztą musi mieć konto na Netfliksie, że nie wspomnę, że swoich ulubionych seriali tam nie znajdę. A poza tym, wiele ulubionych filmów czy seriali może tam zniknąć i niektórzy wolą mieć ulubiony serial fizycznie na swoim dysku. Ja np. jestem przeciwnikiem dystrybucji cyfrowej.

Do tego, sam torrent to nie tylko piractwo. Nie wyobrażam sobie np. ściągania obrazów płyt DVD z Linuksami inaczej niż przez torrent.

komentarz 5 kwietnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

@jpacanowski, fajnie że się odezwałeś. Wszyscy tu tacy prawi i z netflixem na którym jest przecież wszystko. No i jak sieć torrent to już na pewno piractwo. Ja to najwięcej debiana na torrentach piracę. 

komentarz 5 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a tak z ciekawości to co Wy tak co chwile te linuchy ściągacie :) ? Serio, chce Wam się co chwilę bawić z nowymi wersjami? Ja chyba zbyt leniwy jestem już na starość... kiedyś w LO i gimnazjum to bawiłem się trochę windowsami i linuxami ale teraz jak wgrałem na jednym lapku windowsa 7 aby mieć narzędzie do testów to tak leży już kilka lat, a na firmowym kompie to nawet nie chce mi się aktualizacji OS zrobić...
komentarz 6 kwietnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ja testuję co chwilę różne dystrybucje linuksa i nie mogę sobie znaleźć miejsca ;) Ale chyba jest światełko w tunelu i już coś się klaruje ;) Ubuntu MATE mi się najbardziej podoba.

Ale ostatnio spodobał mi się również FreeBSD i przerabiam go na Desktop - ciekawa przygoda ;)
https://cooltrainer.org/a-freebsd-desktop-howto/

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Jesteś pewny, że liczba seed'ow oraz peer'ow nie jest wymarła?

Sprawdź również czy router ma włączone UPnP ~ klient torrent'ow z tego co wiem z tego korzysta.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,973 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 3,490 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2018 w Offtop przez Al3x Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 841 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...