• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ssh debian ubuntu virtualbox

0 głosów
86 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia w Sieci komputerowe, internet przez Infor&love Nowicjusz (160 p.)

Witam, 

mam za zadanie w domu:

połączyć się z ubuntu na debiana

debian powinien mieć takie adresy:

address 192.168.15.200

netmask 255.255.255.0

gateway 192.168.15.1

Adresy Ubuntu powinienem zrobić sam to znaczy wpisać odpowiednie

na ubuntu dałem:

address 192.168.15.200

netmask 255.255.255.0

gateway 192.168.15.1

teraz się zaczyna problem na virtualbox na debianie i ubuntu mam ustawione "host-only"

pinguje w 2 strony, ale przy łączeniu wpisuje hasło (napewno dobre) i wyskakuje mi "permission denied", restarttowałem ssh i dalej nic i nawet telneta spróbowałem i też nic. Czy mogłem złe adresy wpisać na ubuntu? Proszę o pomoc

komentarz 5 kwietnia przez adrian17 Ekspert (204,320 p.)

były same błędy

Jakie?

Jeśli w komunikacie było "Failed password", to... po prostu nadal podajesz złe hasło.

komentarz 5 kwietnia przez Infor&love Nowicjusz (160 p.)

takie

No to jeśli ta przedostatnia linia pasuje czasowo do momentu w którym się próbowałeś zalogować przez SSH, to to ewidentnie złe hasło.
1
komentarz 5 kwietnia przez Tpk Nałogowiec (29,560 p.)

Tak na logikę to wydaje mi się, że host-only daje maszynie wirtualnej dostęp do maszyny hosta ale jeżeli chcemy połączyć się z jednej maszyny do drugiej raczej lepszym wyborem będzie "Sieć wewnętrzna" / "Internal networking".

Poza po co dawać maszyną taki sam adres 192.168.15.200 ? Jeżeli chcemy się połączyć z jednej do drugiej to drugiej dajmy np. 192.168.15.201

1

Tak na logikę to wydaje mi się, że host-only daje maszynie wirtualnej dostęp do maszyny hosta ale jeżeli chcemy połączyć się z jednej maszyny do drugiej raczej lepszym wyborem będzie "Sieć wewnętrzna" / "Internal networking".

https://www.virtualbox.org/manual/ch06.html#networkingmodes

W host-only maszyny wirtualne też mogą ze sobą rozmawiać.

Natomiast przyznaję, że zupełnie nie zauważyłem, że obie maszyny mają ten sam adres IP; to zdecydowanie nie ma sensu i prawdopodobnie jest źródłem problemu.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 874 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kapi2222 Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,701 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

67,116 zapytań

114,064 odpowiedzi

241,764 komentarzy

47,028 pasjonatów

Przeglądających: 184
Pasjonatów: 11 Gości: 173

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...