• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć, co warto co nie?

+1 głos
124 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia w Inne języki przez Błażej Stochmal Początkujący (290 p.)
Jak w tytule, prosilbym o osoby obeznanie w temacie, od czego byłoby mi najprosciej zaczac, umiem html,css ale w bardzo niedalekiej przyszlosci chcialbym tworzyc cos co przyniesie mi zyski, nawet marne i malo oplacalne.
Widzialem ze duzo osob pisze skrypty do roznych gier, jakies pluginy itp.
Prosilbym was o pomoc :D

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 4 kwietnia przez jpacanowski VIP (101,650 p.)
Nikt ci nie odpowie czym masz się zająć, a jeśli patrzysz na to w sposób co ci przyniesie największe zyski, to ta branża nie jest dla ciebie. Tu potrzeba pasjonatów (patrz: nazwa tego forum), którzy przede wszystkim, kochają to co robią, a zarobki są dla nich, przede wszystkim po to, aby móc za co kupić kawę i ją przerobić na działający kod. A jeśli webdev, to ucz się JS.
1
komentarz 5 kwietnia przez KubenQPL Maniak (59,330 p.)
Nie zgodzę się, nie trzeba być pasjonatem żeby programować i pracować jako programista. Tylko dlatego że nie kocha programowania ma pracować na kasie w biedronce? Może równie dobrze męczyć się przy programowaniu zamiast na kasie tylko że za większe pieniądze, jeśli tylko ma wystarczająco silną wolę. A to że ktoś jest pasjonatem też nie znaczy że jest dobrym programistą.
komentarz 7 kwietnia przez Błażej Stochmal Początkujący (290 p.)

@jpacanowski, Niekoniecznie, ogólnie mnie to interesuje, ale nie wiem za co się wziąć w tym rzecz ;)

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia przez DeBos123 Nałogowiec (33,810 p.)
Jeżeli chcesz zostać przy webdev'ie powinieneś pouczyć się js i php.

Jeżeli jednak chodzi ci tylko o duże zarobki nieważne gdzie to najlepiej C++ i gamedev.
komentarz 7 kwietnia przez Secrus Nałogowiec (32,460 p.)
Czemu akurat PHP? Do backendu można używać równie dobrze JSa na Node.js, Pythona, Ruby lub praktycznie dowolnego innego języka
komentarz 7 kwietnia przez DeBos123 Nałogowiec (33,810 p.)
Autor pytania napisał, że umie dopiero html i css, więc uznałem, że powinien nauczyć się na początku tych bardziej popularnych/podstawowych języków jak php czy js, a później dopiero bardziej rozwiniętych rzeczy typu node.js lub różnego rodzaju framework'ów itp.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w C# i .NET przez Luti Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 569 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2017 w C i C++ przez Wojciech Radtke Gaduła (3,960 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 247 wizyt
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

64,898 zapytań

111,368 odpowiedzi

234,330 komentarzy

46,744 pasjonatów

Przeglądających: 202
Pasjonatów: 13 Gości: 189

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...