• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Części do deski elektrycznej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
443 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2019 w Nasze projekty przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)

Witam,
Z góry mówię że nie chcę pisać na elektrodach, ponieważ moim zdaniem jest tam kwas a nie społeczność (oczywiście bez urazy, należy brać to za satyrę)
Wiem że forum nie do tego, lecz wiem że tu dużo osób zna się na wielu dziedzinach :)
Buduję deskę elektryczną, taką prostą dojazd do szkoły (około 5min) i czasem na działkę czy coś podjechać. 
Jestem dopiero na etapie deski...  (Do testów użyję zwykłej a nie longboarda) oszlifowałem, pomalowałem, wyczyściłem łożyska (były uwalone, ale i tak idą do wymiany). Chciałbym prosić was o pomoc w wyszukaniu podobnych ale tańszych części.
Deska chodzi za mną od września, dokładnie od momentu kiedy ze znajomym poszliśmy na allegro tech days i pojeździliśmy na tych od koowheel (cleverboard i jakaś inna). Ceny deskorolek są strasznie wysokie... Żeby była dobra deska to trzeba wydać ponad 2k zł. Chciałbym wykonać ją sam nie tylko ze względu na koszty, ale też lubię mieć satysfakcje ze zrobionych przeze mnie rzeczy :)
Części które mają być porównaniem. 
bateria
silnik
regulator
Zamiast wydawać na tak drogą baterię, myślałem o kupieniu około 50 ogniw (takich jak w bateriach od laptopów). Mój znajomy posiada ich wiele. Nie kojarzę parametrów, ale wiem że przy 8 ogniwach ma około 30000Mah. Chciałbym zrobić 5 pakiety. Każdy pakiet miałby 10 ogniw połączonych szeregowo (tak by osiągnąć 33V) a następnie  pakiety połączyć równoległe by zwiększyć pojemność do około 18000Mah.
Podsuńcie parę pomysłów, pomóżcie znaleźć zamienniki oraz dajcie znać co sądzicie o tych ogniwach :D
PS przepraszam za błędy w jednostkach, lecz nie pamiętam ich na pamięć (chodzi o Mah)

komentarz 4 kwietnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

1. Czy pomyslales nad tym, ile taki silnik musi uciagnac?

2. Mozesz samemu to zrobic, ale przy duzym obciazeniu i sloncu baterie moga to zle zniesc i zawsze jest jakies ryzyko, gdy samemu sie bawi ogniwami, a nie ma co sie oszukiwac, ale nie jest to zabawka

3. Przedstawiles tylko koncepcje, ale w dalszym ciagu nie wiadomo nic, jak ma byc sterowana deska, tzn czy masz do niej pilot jak cos itd.

4. Zeby podlaczyc te kola, pewnie bedziesz musial uzyc zebatek, bo do samych kolek nie podlaczysz go przeicez

5. Z góry mówię że nie chcę pisać na elektrodach, ponieważ moim zdaniem jest tam kwas a nie społeczność

Zalezy od pytania i dzialu,zreszta elektroda ma taka illosc pytan i taka ilosc odpowiedzi, ze znajdziesz tam najrozniejszego rodzaju pytania i odpowiedzi o akumulatorach, silnikach itd.

6. Dodam tylko,, ze robia samemu taka baterie, musisz uwzglednic jej ladowanie, wiec ja bym tu wolal obstawic na jakis maly akumulator np 12 V i uzyc prztwornicy, zeby podbic to do np 24 V i wtedy kupic cos w rodzaju silnikow, ktore sa w pralkach, oczywiscie mowa tu o czyms miejszym itd. 

1
komentarz 4 kwietnia 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Więc tak, użyję pilota wraz z odbiornikiem specjalnego do desek przód i hamowanie. Silnik będzię zamontowany na ramie zamontowanej na truck'u. Moc natomiast będzie przenosił przez pas napędowy. (Chyba że mi podpowiesz czy lepsze są zebatki i plusy i minusy obu zastosowań) ja jedyny minus tego zasotosowania jaki widzę to napięcie odpowiednio pasa oraz jego ślizg przy słabym naciągnięciu. Silnik udźwignie bo znalazłem go w jednym DIY deski elektrycznej. W zamyślę mam zamiar dać 2 silniki na dwa koła. Dokładnie przełożenie napędu wyglądało by tak. W kole są dziury na śruby, którymi przykręcamy rolkę do pasa, na silniku stosujemy okolo 2x mniejszą. Z jednej rolki na drugą napęd zostanie przekazany paskiem. Pasek oczywiście specjalny z "ząbkami" tak jak i wałki. Podpięxie proste, regulator do silnika bateri i odbiornika, odbiera sygnał z odbiornika i dostosowuje do niego podawane napięcie na silnik, co do ładowania to stawiałbym na wymienne baterię. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ można wyjąć jedną i ładować a jechać na drugiej. Przy stosowaniu rozwiązania z ogniwami zastosowałbym specjalny zasliacz lub zrobiłbym wyjmowalne ogniwa i kupiłbym parę dużych ładowarek. Uważam że używanie przetwornic jest mało wydajne, jednakże możesz podać + i -.

PS sorry za błędy, ale aktualnie piszę z tel bez autokorekty :/
komentarz 4 kwietnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Plusem przetwronic jest dobranie napiecia, wiec zakladajac ze uzyjesz 33V, a musisz zasilic uklady o nizszym napieciu, to i tak musisz ich uzyc, zeby np z 33V osiagnac 12V, ktore maksymalnie bedzie tolerowac uklad

2. Zabetaki i pasek maja swoje plusy, z zebatkami jest wiecej zabawy, bo musisz to logicznie polaczyc, tak jak np w autkach elektrycznych

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 213 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 378 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez tomek2255 Nowicjusz (140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...