• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

darmowe narzędzie programowania do języka C/C++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,037 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez kaska Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry :)

jestem informatykiem, ale miałam długą przerwę w programowaniu, nie miałam styczności z zawodem i nie za bardzo orientuję się, co w tej chwili jest używane. Muszę szybko powtórzyć sobie język C/C++, ale nie mam narzędzia do edytowania, kompilacji i debugowania (zwłaszcza debugowanie, możliwość używania breakpoint'ów, podglądania zmiennych). Czy jest jakieś darmowe narzędzie, za pomocą którego można debugować (w przeszłości używałam Visual C/C++, C Builder'a, Source Insight i później Dev C++, ale to ostatnie chyba nie ma debugera)?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)
2
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Na pewno jesteś informatykiem?

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
edycja 4 kwietnia 2019 przez adrian17
Visual Studio jest dość powszechnie uważany za jeden z najlepszych IDE i za mający jeden z najlepszych debuggerów na rynku; osobiście polecam.

(skorzystam z okazji i zrobię boczną radę: nie, nie klikajcie "uruchom bez debugowania". Nawet, jeśli nie planujecie/umiecie np stawiać breakpointów, to nie ma powodu, by nie korzystać z zalet debuggera przy testowaniu działania programu.)
komentarz 4 kwietnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Oj tak, VS to cudo do Cpp. Obecnie na linuxie korzystam z CLiona, aczkolwiek dalej stoję przy tym, że o wiele wygodniej programuje się w visual studio pod windowsem, zaś VSCode to nie już to samo, nie wspiera tak cpp jak VS. Znasz może jakieś alternatywy pod VS nie na windowsa? Albo jakoś magicznie odpalać VS nie na windowsie?
2
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Microsoft wygrałby rynek, gdyby Visual Studio było dostępne na Linuxy
komentarz 4 kwietnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Już i tak postęp, że VS jest na Mac OS ;)
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Mac to dość grząski temat, także zostawmy go
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)

@Secrus, Może kiedyś... Biorąc pod uwagę że ostatnio Microsoft wydaje wersje Core swoich produktów (Powershell Core, .NET Core, itp) i umożliwili użycie MinGW wraz z CMake w swoim IDE, może kiedyś przeniosą ociętą wersję Visual Studio na Linuxa. 

komentarz 4 kwietnia 2019 przez kaska Nowicjusz (120 p.)
Ja też najbardziej lubiłam Visual Studio, używałam go przez lata, ale w ok. 2013-2014 roku (mniej-więcej) instalowałam nową wersję, chyba 2013 i był wtedy jakiś problem, niestety nie pamiętam dokładnie, jaki, wydawało mi się, że przestał mi działać po jakimś miesiącu, jakby nie był darmowy. Dlatego myślałam, że nowe wersje zaczęły być płatne.

Dlatego dzisiaj, spiesząc się, wzięłam starą wersję z 2005 roku, jednak po zainstalowaniu była jakaś niezgodność po zainstalowaniu i w trakcie używania okazało się, że debugger nie działa. Próbował zdalnie ściągnąć debuggera, ale nie dało się, bo coś było z firewallem i pojawiło się kilka innych problemów. Nie chcę się teraz tym bawić, bo mam mało czasu, poza tym mam stary laptop z 2011r i Windowsa 7.

Z tym Visualem z 2013r były też chyba problemy, bo pliki z "Redistributable" w nazwie były niekompatybilne. One instalują się z jakimiś innymi programami - teraz też je miałam, chociaż od dawna nie mam Visuala (chyba z Serwerem MySQL).

Czy to znaczy, że Visual C/C++ jest darmowy? Czy możesz polecić jakąś wersję dla mojego starego :) laptopa, może niekoniecznie najnowszą? :)

Dziękuję i pozdrawiam :)
komentarz 4 kwietnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Czy to znaczy, że Visual C/C++ jest darmowy? 

W uproszczeniu, tak, poza użyciami komercyjnymi w nie-małych firmach.

https://visualstudio.microsoft.com/pl/vs/community/

https://visualstudio.microsoft.com/pl/

Microsoft wygrałby rynek, gdyby Visual Studio było dostępne na Linuxy

(Dygresja: na razie poszli w drugą stronę, to znaczy z poziomu VSa na Windowsie możesz zdalnie budować i debugować aplikacje na linuxa, nawet integruje się z GDB.

https://www.youtube.com/watch?v=XIiFuBczd6A )

komentarz 4 kwietnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ja też najbardziej lubiłam Visual Studio, używałam go przez lata, ale w ok. 2013-2014 roku (mniej-więcej) instalowałam nową wersję, chyba 2013 i był wtedy jakiś problem, niestety nie pamiętam dokładnie, jaki, wydawało mi się, że przestał mi działać po jakimś miesiącu, jakby nie był darmowy. Dlatego myślałam, że nowe wersje zaczęły być płatne.

W takim razie wybacz moją złośliwą uwagę jako odpowiedź na Twoje pytanie. Fakt, z tym Visual Studio jest lekko zakręcona sprawa. Do tego, podobno zajmuje dobre kilka GB na dysku twardym

komentarz 11 kwietnia 2019 przez kaska Nowicjusz (120 p.)

@adrian17,

Dziękuję za informację o Visual'u. :)

Mam już zainstalowanego, wszystko działa.

Pozdrawiam!

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)

Jeżeli chcesz coś lekkiego polecam CodeBlocks (brak podglądu zmiennych/stack'u;ok. 100 MB max), natomiast do bardziej zaawansowanych rzeczy polecam Visual Studio Community (podgląd zmiennych/stack`u,pełny debugger;ok. 2 GB minimum)

2
komentarz 4 kwietnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
edycja 4 kwietnia 2019 przez adrian17
Właśnie aktualizowałem do VS2019 i powiedziałbym że raczej 5GB minimum ;)
komentarz 11 kwietnia 2019 przez kaska Nowicjusz (120 p.)

@Marcin Siniarski,

zainstalowałam Visual'a z Twojego linka, wszystko działa, dziękuję! :)

Pozdrawiam :)

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 4 kwietnia 2019 przez jpacanowski
Naprawdę jesteś informatykiem?

Programowanie aż tak się nie zmieniło, żeby przestało istnieć Visual C++...
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
1
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Skąd tyś się urwał?
komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Regulamin II.1.BII.1.H oraz II.3.B.

Wydaje mi się, że twój komentarz jest zbędny i bez argumentów.

Dodatkowo nic nie wnosi do tematu, a tylko pokazuje co sobą reprezentujesz.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Owszem jest zbędny, owszem jest bez argumentów.

Jeden komentarz raczej nie reprezentuje człowieka, jeśli tak oceniasz ludzi, to nie chciałbym Cię gdziekolwiek spotkać.

 

Najpierw zapoznaj się z tematem, a potem odpowiadaj, proszę.
komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Jeden komentarz raczej nie reprezentuje człowieka

 Kłóciłbym się.

jeśli tak oceniasz ludzi, to nie chciałbym Cię gdziekolwiek spotkać.

To była moja opinia na temat twojego komentarza i sugestia, że niestety większość z nich pewnie wygląda podobnie. To, że ktoś nie zgadza się z twoimi poglądami lub opinią na jakiś temat nie usprawiedliwia bezsensownych komentarzy.

Najpierw zapoznaj się z tematem, a potem odpowiadaj, proszę.

Autor pytania szuka programów

do edytowania, kompilacji i debugowania

kodu C/C++.

Próbuje się on także dowiedzieć

co w tej chwili jest używane.

 Jako program do edytowania podałem notepad++ z którego sam korzystam. Nie słyszałem, żeby ludzie nagle przestali go używać. Program służy do tego czego oczekuje autor pytania, więc jak najbardziej udzieliłem odpowiedzi, która może w jakiś sposób pomóc jego autorowi.

Do kompilacji i debugowania zaproponowałem codeblocks'a. Kiedyś sam go używałem i z tego co wiem ludzie nadal z niego korzystają, więc też nie rozumiem czemu w takim razie moja odpowiedź jest według ciebie niepoprawna.

Może wyraziłem się trochę niedokładnie, ponieważ codeblocks to jest IDE, ale z tego co wiem posiada i kompilator i debugger, a samo IDE uruchamia owe programy, więc chyba można uznać, że za pomocą codeblocks'a można skompilować i zdebugować program.

1
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
1. To się nie kłóć, wolę dyskutować

2. Owszem, to Twoja postawa jaką byś zaprezentował w takiej sytuacji. Jest to coś na tyle subiektywnego, że nie można się z tym obiektywnie nie zgodzić, co za tym idzie moje zdanie o Twojej postawie jest takie, że jest ona (postawa) niedobra.

3. To co napisałeś (mam na myśli n++ i C::B) jest przestarzałe i zbyt trywialne (n++ zbyt trywialne, w dodatku brzydkie, C::B przestarzałe, brzydkie też) są lepsze i bardziej aktualne rozwiązania.
komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

1. To się nie kłóć, wolę dyskutować

 Jak tak wygląda twoim zdaniem dyskusja:

Skąd tyś się urwał?

To polecam się zapoznać z tym:

https://sjp.pwn.pl/slowniki/dyskusja.html

https://sjp.pwn.pl/slowniki/k%C5%82%C3%B3tnia.html

jest przestarzałe

Mógłbyś to jakoś uargumentować?

zbyt trywialne 

 O ile na temat codeblocks'a nie będę się wypowiadał w tej kwestii to jeżeli chodzi o notepad++ to nie wiem czego jeszcze oczekujesz od edytora tekstu.

Jak sama nazwa mówi, ma edytować tekst i chyba swoją rolę spełnia.

w dodatku brzydkie

  • Co ma wygląd do działania programu?
  • Możesz sobie w łatwy sposób ten wygląd zmienić pod swoje wygurowane oczekiwania.

 są lepsze i bardziej aktualne rozwiązania.

To, że coś jest lepsze i napisane przez wielkie firmy nie znaczy, że jest lepsze.

Może nie jest to u mnie priorytetem, ale ja wolę mieć program, który spełnia swoją rolę i waży np. 500MB i ma jasny oraz ciemny motyw, a niżeli taki, który waży 4GB i tych motywów ma 70 i w sumie to jego jedyna zaleta nad tym mniejszym.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
1. Odnosiłem się od punktu pisania tego, nie miałem na myśli tamtej zaczepki. Jest zaczepka zamiast """""normalnego""""" pytania, bo myślałem, że będziesz bardziej wyrozumiały.

2. Ostatni release C::B jest z 2017,l. Na szczęście można dołączyć zewnętrzny kompilator.

3. Myślę, że wieku programistów potrzebuję zegoś konfigurowalnego i nie czegoś pokroju kolorowego notepada z Windowsa

4.

"Co ma wygląd do działania?" Czy ja się gdzieś odniosłem do działania?

Lepiej jest pracować z ładnym, niż z brzydkim. Mniej męczy oczy itd.

5. Oczywiście, że nie znaczy, ale w tym przypadku C::B I n++ są najmniej rozwinięte. Jeśli chodzi o lekkość, to nie pozostaje nic innego jak brać starsze, racja.
komentarz 4 kwietnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Kolego DeBos123 spuść trochę z tonu bo się zapędziłeś. Tak jak napisał Hiskiel to są stare i beznadziejne narzędzia. O ile C::B jeszcze jakoś można zrozumieć to pisać kod pod N++ to już jest jakiś masochizm. W Notepadzie to można sobie co najwyżej pisać listę zakupów...

Najgorsze jednak jest to że jeśli ktoś ma inne zdanie to zamiast sprawdzić, dokształcić się, to Ty próbujesz edukować mądrzejszych od siebie i nie dopuszczasz myśli ze możesz nie mieć racji.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

@Hiskiel,

2. Ostatni release C::B jest z 2017

To nie znaczy, że jest przestarzały lub ludzie przestali z niego korzystać.

Dla przykładu ostatnie wydanie Haskell'a jest z 2010, a wielu programistów dalej go używa.

 3. Myślę, że wieku programistów potrzebuję zegoś konfigurowalnego 

Moim zdaniem jest wystarczająco konfigurowalny jak na edytor tekstowy.

 nie czegoś pokroju kolorowego notepada z Windowsa

 Zależy od gustu, ale każdy edytor tekstu wygląda tak samo:

Wielkie pole tekstowe na środku i pasek z ustawieniami itp. na górze.

Czy ja się gdzieś odniosłem do działania?

Bezpośrednio nie, ale jako argument za niekorzystaniem z danego programu podałeś jego wygląd, więc zapytałem co to zmienia w działaniu?

Ciekawi mnie w takim razie dlaczego w swojej odpowiedzi zaproponowałeś vim'a. Też mógłbym powiedzieć, że nie nadaje się do używania z powodu wyglądu, ale to nie ma żadnego znaczenia.

Lepiej jest pracować z ładnym, niż z brzydkim. Mniej męczy oczy itd.

Zależy co rozumiesz przez ładny.

Mi wystarczy prosty wygląd i ciemny motyw, ale jeżeli ty potrzebujesz miliona dekoracji i tęczowych motywów to może rzeczywiście ten edytor nie jest dla ciebie.

5. Oczywiście, że nie znaczy, ale w tym przypadku C::B I n++ są najmniej rozwinięte. 

Są o wiele mniej rozwinięte i mniej przyjemne rozwiązania.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
edycja 4 kwietnia 2019 przez adrian17

jest przestarzałe

Mógłbyś to jakoś uargumentować?

Mogę spróbować.

Obecna wersja C::B to 17.12. Nie kojarzę starszego popularnego IDE. Wersja MinGW dystrybuowana z nim to GCC 5.1, wydany w kwietniu 2015. Dla porównania, Ubuntu 17.10 (czyli wcześniejszy) został wydany z GCC 7.2; Debian Stretch, wydany w czerwcu 2017 (jeszcze wcześniej, w dodatku Debian ogólnie jest znany z ostrożnego i wolnego podejścia do aktualizacji) ma 6.3.

Większość wsparcia dla C++17 pojawiła się w GCC 7. Visual Studio, mimo że (do wczoraj) też miał wersję 2017, to dostawał okresowe drobne aktualizacje poprawiające wsparcie C++17.

C::B, w porównaniu do VS, ma mało wygodny debugger, dość prymitywny parser do autouzupełniania (nie rozumie pól prywatnych, szablonów etc), nie potrafi analizować kodu na żywo. Z mojego punktu widzenia nawet jeśli to nie są "wymagane" funkcjonalności, to przyśpieszają i ułatwiają pracę na tyle, że w praktyce nie wyobrażam sobie pracy bez nich. I nawet nie dotknęliśmy tu profilerów i innych faktycznie opcjonalnych ficzerów :)

komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

@manjaro,

Kolego DeBos123 spuść trochę z tonu bo się zapędziłeś.

Bronię tylko swojej opinii na dany temat. Nie jestem ani agresywny, ani arogancki w stosunku do tego użytkownika, więc nie rozumiem w czym problem.

Tak jak napisał Hiskiel to są stare i beznadziejne narzędzia.

Kolejna osoba, która nie potrafi uargumentować swojego zdania, które próbuje wszystkim narzucić.

pisać kod pod N++ to już jest jakiś masochizm.

Możesz podać chociaż jeden przykład dlaczego?

W Notepadzie to można sobie co najwyżej pisać listę zakupów...

Ten komentarz nie był tutaj potrzebny. Niczego sensownego tutaj tym nie wnosisz. 

Najgorsze jednak jest to że jeśli ktoś ma inne zdanie to zamiast sprawdzić, dokształcić się, to Ty próbujesz edukować mądrzejszych od siebie

Po pierwsze próbuję tylko udowodnić temu użytkownikowi, że moja odpowiedź na to pytanie nie jest w żaden sposób niepoprawna i jak najbardziej odpowiada na zadane pytanie. 

Po drugie punkty na forum to tylko forma rywalizacji i co najwyżej wyznacznik aktywności danego użytkownika na forum, a nie jego IQ. Jeżeli ty swoją wartość mierzysz właśnie takimi rzeczami jak punkty na forum to nie masz żadnej wartości.

nie dopuszczasz myśli ze możesz nie mieć racji.

Jeżeli udowodnisz, że w notepad++ nie można edytować tekstu i że w codeblocks'ie nie mogę sobie skompilować i zdebugować kodu to nie mam racji. 

komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

@adrian17, z twoją argumentacją mogę się zgodzić, jednakże dalej moja odpowiedź jest poprawna i odpowiada na pytanie zadane przez użytkownika.

Nie mówię, że moja odpowiedź jest najlepsza i nie neguję innych odpowiedzi, ale kompletnie nie zgadzam się z tym, że nie odpowiada na owe pytanie.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Dla przykładu ostatnie wydanie Haskell'a jest z 2010, a wielu programistów dalej go używa

Tylko dodatkowo dla poprawności się przyczepię, że nowe wersje GHC dodają rozszerzenia języka, które ludzie często włączają - nie powiedziałbym, że używają tego samego Haskella, który został zdefiniowany w 2010.

jednakże dalej moja odpowiedź jest poprawna i odpowiada na pytanie zadane przez użytkownika.

Temu nie zaprzeczam :) I nie jestem zainteresowany dyskusją które rozwiązanie jest lepsze (dałem swoją opinię w innej odpowiedzi), więc z tego wątku się wyłączam.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Tylko dodatkowo dla poprawności się przyczepię, że nowe wersje GHC dodają rozszerzenia języka, które ludzie często włączają - nie powiedziałbym, że używają tego samego Haskella, który został zdefiniowany w 2010.

Dziękuje za rozwinięcie trochę mojego przykładu i za informacje, bo szczerze mówiąc to nie wiedziałem. 

1
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Skąd tyś się urwał?

Proszę o trzymanie poziomu dyskusji na przyszłość.

1
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie ma problemu.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
edycja 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel

Do edytowania:

  1. Konsola
  • Vim
  • Mp5 (lekko przestarzałe i upośledzone)
  • Joe (ostatni update Jan'19, ale jest ok)
  • Edit (windows, jeśli jesteś masochistą)
  1. GUI
  • Atom
  • VS code (afaik można tu też podpiąć konsolę)
  • Vim
  • Praktycznie wszystko innne, ale jakkolwiek dobre

Do kompilacji gcc, clang, msvc.

Z IDE

  1. Visual Studio
  2. CLion

 

1
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)
  1. "Vin" raczej Vim
  2. Edit nie jest dostępny w Windows Vista i nowszych
  3. Atom ma straszną obsługę C++, jest strasznie ciężki pod względem RAMu.
  4. VS Code o ile dobry, brakuje mu funkcji i często miewa problemy z rozumieniem kodu C++
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

1. Napisałeś ten komentarz po mojej edycji, lub w trakcie jej robienia, nie wiem i mnie to interesuje, możesz uwierzyć lub nie.
2. Zabawne, bo te źródła podają co innego

3. Jaką straszną obsługę C++? W żadnym wypadku, po to są do niego pluginy, żeby był konfigurowalny.. I to jego minus bo stoi na elektronie.

4. Tu się nie odniosę, bo jeszcze nie używam, ale znam kilka osób które to robią, z czego część do C++ a część do C i mówią, że świetny. Też jest konfigurowalny.

1
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)
Podajesz mi tu informacje sprzed 9 lat. Używam Windows 7 i nie mam dostępu do edit. Wpisuje w konsolce - nic, sprawdzam folder Windows (System32) też nic. Nie wiem czy był w Vista, ale od 7-demki Service Pack 1 już go nie było.

No ta pluginy i chodzi na elektronie, ale VSCode też chodzi na elektronie i śmiga. Atom to wielka sklejka pluginów, które chodzą, lecz są bardzo ciężkie dla komputera. 10 otwartych plików w Atomie i już zaczyna mieć problemy, gdzie inne środowiska i edytory tekstu dalej działają jak gdyby nigdy nic.
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Ta informacja sprzed 10 lat jest dalej aktualna. U mnie edit działa bez zarzutów, na 10 nie wiem, ale zapewne też, bo teza w połowie nie może być potwierdzona. Jedyne co może nas różnić, to to, że mam architekturę x86.
komentarz 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Ostatnie stabilne wydanie edit'a jest sprzed 24 lat i jest wspierany tylko na 32-bitowej architekturze.

Większość ludzi teraz ma 64-bitowy system, więc twoje rozwiązanie w tym przypadku jest naprawde przestarzałe.

Dla przykładu taki notepad++ ostatnie wydanie ma sprzed 25 dni, a nie lat.
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
"jeśli jesteś masochistą"

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 194 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,721 wizyt
+13 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Benek Szeryf (90,690 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...