• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja strona wizytówka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
375 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2019 w Nasze projekty przez Majki Obywatel (1,410 p.)
edycja 10 kwietnia 2019 przez Majki

Cześć,

Niedługo chciałbym wystartować z tworzeniem stron na zlecenie, więc stworzyłem sobie taką wizytówkę, proszę o ocenę i ewentualne uwagi dotyczące mojej strony(tekstów jeszcze nie dodałem a formularz będzie poprawnie działał jak wrzucę stronę na serwer, chodzi mi głównie o to czy dobrze wygląda). Moja Strona

Edit: Odświeżam, strona już jest w internecie i formularz też działa.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

a formularz będzie poprawnie działał jak wrzucę stronę na serwer

czyli w żaden sposób nie zapewniasz w aplikacji obsługi błędów :)? A co gdy strona pójdzie na serwer, ale z jakiś przyczyn back-end nie będzie mógł odpowiedzieć... nie wiem, różnie, zwiecha, wyczerpanie pamięci, ubicie procesu, timeout itp. itd... zawsze należy myśleć o obsłudze błędów, to podstawa :) Także w tym wypadku powinien być po prostu jakiś komunikat, np. sorry, ale nasz serwerek jest kaput, spróbuj później itp... tak szczerze, to obsługa błędów jest pierwszą rzeczą na jaką bym patrzył gdybyś dał mi jakąś apkę do oceny :)

komentarz 10 kwietnia 2019 przez Majki Obywatel (1,410 p.)

Odświeżam, strona już jest w internecie i formularz też działa.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Nie zajmuję się webdev'em, więc na temat kodu się nie wypowiem. Natomiast wizualnie strona wygląda dość ładnie, małe animacje ożywiają nieco stronę. Jedyne do czego bym się przyczepił to formularz kontaktowy, moim zdaniem trochę za szeroki (przynajmniej przy 1080p odnoszę takie wrażenie) i ikonki pod formularzem na telefonie są też trochę za duże. Plus za responsywność ;)

Pozdrawiam!
komentarz 4 kwietnia 2019 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Dzięki za komentarz, zmniejszę ikonki i postaram się coś zrobić z formularzem.
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Ładnie, czytelnie - mam jedynie wrażenie, że przy formularzu kontaktu ten tekst jest zbyt napompowany (sam formularz zresztą też - wiem, że musi być go widać bo jakby nie patrzeć cała strona się na nim skupia ale mógłby być lekko mniejszy), z nawigacji wywaliłbym ten biały border a w "miejscu strony internetowe 2019" wstawił jakieś screenshoty całościowe (coś jak w przypadku mockup'ów) projektów lekko pod kątem żeby się przenikały (coś jak slider z grafikami 3D ~ https://codepen.io/panfilov/pen/GogJVy/).

Trochę wydaj mi się zbędne jQuery, bo smooth-scroll tego nie wymaga a resztę na upartego można by zrobić z użyciem VanillaJS. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w Nasze projekty przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 273 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w Nasze projekty przez Sandy Boy Początkujący (430 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 382 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...