• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Monogame - czy warto w 2019?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
871 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w C# przez takiczloviek Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Po napisaniu paru gierek w c++ i sfml, postanowiłem spróbować swoich sił sił w monogame ( jest bardziej popularny, jakieś większe gry na nim powstały nawet ), lecz opiera się ona na przestarzałym już XNA. Warto się jeszcze jego uczyć i pisać jakiś projekt na parę lat? Jeśli nie to co wybrać? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 kwietnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
komentarz 3 kwietnia 2019 przez takiczloviek Nowicjusz (120 p.)
Znasz jakieś dobre kursy do tego frameworka?
komentarz 3 kwietnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Nie interesowałem się nim osobiście, więc niestety nie. Pod względem kursów i wsparcia, Unity jest akurat raczej lepsze.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)
Jak dla mnie jest przyjemniejszy niż c++ i sfml. API ma niemal identyczne co XNA 4.0 więc większość tutkoriali pod XNA będziesz mógł przerobić w Monogame. Na yt trochę tego jest.

Sam silnik daje naprawdę fajne możliwości, do zabawy moim zdaniem w sam raza. Ale jeśli szukasz czegoś pod pracę to lepiej daj sobie spokój i zacznij Unity. Pracy znając Monogame nie znajdziesz.
komentarz 4 kwietnia 2019 przez takiczloviek Nowicjusz (120 p.)
Wiesz, jakoś wolę wszystko mieć w kodzie i napisać sobie nawet swój edytor map etc. Używanie silnika nie daje mi takiej wolności. Chciałem się tylko dowiedzieć czy warto się jeszcze tego frameworka uczyć w 2019...
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)
To śmiało zwłaszcza że dużo do nauki nie ma.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2018 w C# przez noname3 Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w C# przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2016 w C# przez Graatz Obywatel (1,480 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...