• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liceum mat fiz inf czy technik programista

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,903 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szejkoo Nowicjusz (140 p.)
Witam, jestem uczniem klasy 8. Przede mną stoi ważny wybór szkoły, interesuję się programowaniem i chciałbym zostać programistą. Zastanawiam się, która szkoła byłaby lepszym wyborem. Dobre liceum z klasą o profilu mat-fiz-inf czy technikum z profilem technik programista. Dodam, że mieszkam w Radomiu. Prosiłbym was o poradę, czy lepiej zaprzeć się i rzetelnie nauczyć się programowania w domu, oszczędzając rok, czy lepiej wybrać technikum. Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wg mnie odpowiedż jest tylko i wyłącznie jedna - liceum mat-fiz-inf. Da Ci to lepsze podstawy mat-fiz i pozwoli łatwiej w razie czego zmodyfikować plany co do przyszłości... Jesteś jeszcze młody, uwierz mi, że wiele może się zmienić przez te kilka lat... i mówi Ci to Koleś, który kończył mat-fiz, studiował budownictwo, i pracuje jako Front-end developer :)

W technikum nie nauczysz się dobrego programowania, wypowiadałem się już wiele razy na temat jakości nauczania inf w szkołach więc nie będę się powtarzał, ale uwierz mi, że więcej nauczysz się sam w domu niż w technikum. A jeśli faktycznie okres liceum poświęcisz na solidną naukę (oczywiście w granicach rozsądku, życie towarzyskie też jest ważne :) to po średniej będziesz nawet mógł spokojnie myśleć o jakimś Juniorze i studia albo w ogóle nie będą Ci potrzebne, albo wybierzesz sobie takie, jakie będą Cię interesować, nawet zupełnie niezwiązane z inf.
komentarz 3 kwietnia 2019 przez Szejkoo Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję bardzo za odpowiedź
komentarz 4 kwietnia 2019 przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)

@Tomek Sochacki, Potwierdzam jako absolwent technikum. Wybór takiej szkoły to jedynie zmarnowanie 4 lat życia.

–1 głos
odpowiedź 3 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

Dodam, że mieszkam w Radomiu

Czy tylko mi rzuciło się to w oczy?
Takie wyrwane z kontekstu i co to by miało zmieniać? Że jak z Radomia to wymaga innego sposobu nauczania niż reszta?

A co do pytania, kiedyś napisałem na ten temat posta na blogu 
Link => https://wp.me/paEPwh-A

komentarz 3 kwietnia 2019 przez Szejkoo Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Mowiąc że mieszkam w Radomiu chciałem uświadomić jakie technikum mogę wybrać, że jest ono na dosyć wysokim poziomie (chociaż w rankingach, nie zawsze mowią one prawdę na temat szkoły)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,850 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 7,555 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,513 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...