• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powiadomienie/Alert Chrome - kilka pytań.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
67 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w JavaScript przez Steady Obywatel (1,140 p.)
edycja 4 kwietnia 2019 przez Steady

Hey,

potrzebuje pomocy w sprawie Powiadomień w Chrome.

 

Napisałem dzisiaj jeden skrypt, który tworzy takie powiadomienie i szczerze nie wiem czy dobrze ale coś tam działa :


var options= {
    type: "basic",
    title: "tytul",
    message: "message dziala",
    iconUrl: "icon.jpeg",
    
};



$.ajax({
    type: 'GET',
    url: 'https://api.twitch.tv/kraken/streams/freecodecamp',
    headers: {
      'client-ID' : '3g6rgcf48hcrlo3abbf7k3q13aqje0'
    },
    success: function(data6){
        if(data6.stream!==null){
            chrome.notifications.create(options, callback);

function callback(data5) {
    if(data5.stream===null){
    console.log("dziala")
    }
    else {
        console.log('error')
    }
}  
        }
        
        
        
        else{
            console.log('error')
        }
    }
})

Powiadomienie to ma wyskakiwać w momencie kiedy live stream freecodecamp zostanie włączony.

Aktualnie wyskakuje tylko wtedy gdy nacisne na nie w prawym gorym rogu przegladarki.

 

Potrzebuję się dowiedzieć kilku rzeczy:

-Jak zrobić, żeby powiadomienie wyskakiwało kiedy live stream zostanie włączony?

-Jak zrobić, żeby powiadomienie wyskakiwało kiedy live stream juz trwa, a użytkownik dopiero wlaczyl przegladarke?

-Jak zrobić, żeby po kliknięciu na rozszerzenie w prawym gornym rogu za kazdym razem nie wyskakiwalo to powiadomienie samo, nawet jesli live stream jest offline?

-Czy da radę jakoś zrobić tak, że użytkownik naciska na powiadomienie i go przenosi na podpiętą strone np. w tym wypadku dany live stream?

 

Możliwe, że trochę namotałem lub podałem za mało informacji. Ale jeśli znajdzie się ktoś to chciałby mi wytłumaczyć co i jak to śmiało pisać i wytłumacze o co dokładniej mi chodzi.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 54 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w JavaScript przez Steady Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 16,062 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 86 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w JavaScript przez Steady Obywatel (1,140 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...